Biegiem na Zakrzówek

„Biegiem na Zakrzówek 5!” to impreza rozgrywana nad krakowskim zalewem Zakrzówek będącym miejscem wypoczynku wielu mieszkańców miasta. Podczas 5. edycji wydarzenia, które odbędzie się 30 sierpnia 2020 roku, biegacze mają do wyboru biegi na dystansach 10 km i 3 km. Nie zabraknie także biegów dla dzieci.

Komunikat z 12.03.2020 r.  z powodu zwiększonego prawdopodobieństwa zarażenia się wirusem SARS-Cov-2. Organizacja imprezy „Biegiem na Zakrzówek 5” w dniu 30 sierpnia 2020 r. pozostaje bez zmian – wyrażamy nadzieję, że zagrożenie do tego czasu minie i planuje się, że bieg odbędzie się zgodnie z planem. Więcej w komunikacie

Zapisy na bieg  RegulaminRelacja z 4 edycjiRelacja z 3 edycji


Dlaczego Zakrzówek?

Organizując piątą edycję imprezy Biegiem na Zakrzówek będziemy promować krakowskie Skałki Twardowskiego, Górki Pychowickie oraz Zalew Zakrzówek, jako miejsca dogodne do uprawiania wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej. Chcemy także ukazać, że przy użyciu odpowiednich środków bezpieczeństwa jest to wbrew wszelkim stereotypom miejsce bezpieczne i przyjazne aktywności biegowej. Zarazem ukażemy po raz kolejny wszystkim mieszkańcom Krakowa i Małopolski, że nie trzeba wyjeżdżać z miasta, aby znaleźć odrobinę spokoju i zieleni.

Po raz trzeci w ramach imprezy rozegrane zostaną także biegi dla najmłodszych, które zawsze cieszą się ogromną popularnością na naszych zawodach. Do największych zalet biegu należy malownicza trasa poprowadzona obok najpopularniejszego krakowskiego akwenu wodnego. Dla wszystkich uczestników, którzy ukończą bieg na mecie czekać będą odlewane medale.


 

SPONSOR GŁÓWNY cyklu biegów ITMBW w 2020 roku


 


 


Galeria zdjęć