Dlaczego my


O naszym Stowarzyszeniu biegaczy

Stowarzyszenie „I Ty Możesz Być Wielki”, w skrócie: „ITMBW”, zarejestrowano 19 kwietnia 2013 roku w ewidencji Prezydenta Miasta Krakowa pod numerem SKF/121. Do celów Stowarzyszenia należy m.in. upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, a w szczególności popularyzowanie idei biegania.


Władze Stowarzyszenia

Zarząd Stowarzyszenia

Oświęcimka Rafał – Prezes
Dziedzieniewicz Agnieszka – Członek Zarządu
Gałązka Mateusz – Członek Zarządu
Kempa Ewelina – Członek Zarządu
Lech Judyta – Członek Zarządu
Oświęcimka Magdalena – Członek Zarządu

Komisja Rewizyjna

Mleko Roman – Przewodniczący
Bodzioch Agnieszka – Wiceprzewodnicząca
Nabielec Joanna – Członek Komisji


Działalność

Członkowie

Stowarzyszenie „I Ty Możesz Być Wielki” jest aktualnie jednym z największych w swojej branży w Polsce. Ostatnie Walne zebranie Członków odbyło się 26 czerwca 2020 r. w Krakowie. Stowarzyszenie liczy 72 zadeklarowanych i aktywnych Członków (stan na dzień 30.06.2020r.).


Imprezy biegowe

Działalność Stowarzyszenia obejmuje organizację cyklu 4 imprez biegowych w Krakowie. Cykl rozpoczyna największy w kraju Bieg Walentynkowy organizowany w Parku Jordana na dystansie 5 km, w którym w rokrocznie (w latach 2018-2020) bierze udział 1 300 uczestników (dotychczas odbyło się jego 5 edycji). Następnymi zawodami cyklu są kwietniowe zawody Biegiem na Bagry rozgrywane nad zalewem Bagry (5 edycji).  W maju na terenie Uzdrowiska Kraków – Swoszowice organizowany jest Bieg Swoszowicki (7 edycji). Natomiast cykl kończy impreza Biegiem na Zakrzówek nad krakowskim zalewem Zakrzówek (4 edycje).


 Klubowe treningi biegowe

Organizujemy cotygodniowe, ogólnodostępne i bezpłatne treningi biegowe. Oprócz treningów tylko dla członków Stowarzyszenia organizujemy także ogólnodostępne zajęcia biegowe. W 2021 r. organizujemy zajęcia:

    • we wtorki o godz. 19.00 zajęcia z Kubą Piechem na terenie Dzielnicy XI Podgórze. Zbiórka pod Lidlem na ul. Witosa 4 (na rogu z ulicą Łóżycką – os. Kurdwanów Nowy / Wola Duchacka). Wydarzenie na Fb. Zajęcia organizowane od 2 marca do 30 listopada 2021 r.

    • we wtorki o godz. 19.00 zajęcia z Radkiem Kłeczkiem na terenie Dzielnicy XIV Czyżyny. Zbiórka w Parku Czyżyńskim obok osiedla Avia). Zajęcia organizowane od 23 marca do 21 grudnia 2021 r.

    • w czwartki o godz. 19.00 zajęcia z Krzyśkiem Bodurką na terenie Dzielnicy XI Podgórze. Zbiórka pod Lidlem na ul. Witosa 4 (na rogu z ulicą Łóżycką – os. Kurdwanów Nowy / Wola Duchacka). Zajęcia organizowane od 4 marca do 16 grudnia 2021 r.

Zajęcia organizowane są przez Stowarzyszenie biegaczy „I Ty Możesz Być Wielki” ze środków z Budżetu Obywatelskiego z 2020 roku we współpracy z Wydziałem Sportu Urzędu Miasta Krakowa. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Każde trening trwa 1,5 godziny. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na poziom zaawansowania 🙂

 


 Zawody lekkoatletyczne

Organizujemy comiesięczne, bezpłatne zawody Blue League na stadionie lekkoatletycznym, na których uczestnicy mogą sprawdzić się w konkurencjach biegowych na 100m, 400m, 1000m, a także w Teście Coopera oraz wziąć udział w takich konkurencjach technicznych jak skok w dal, pchnięciu kulą czy skok wzwyż.


 Cykl całorocznych czwartkowych biegów na 5 km i 10 km

I Ty Możesz Biegać Wieczorem, w skrócie ITMBWieczorem, to cotygodniowe, bezpłatne biegi z pomiarem czasu organizowane na krakowskich Bulwarach Wiślanych.


Klubowe spotkania

Klubowe spotkanie odbywają się zgodnie z naszym kalendarzem, zazwyczaj co 2 , 3 tygodnie przy ul. Reymonta 21a w Krakowie. Na klubowe spotkania zapraszamy wielu prelegentów, znanych trenerów dietetyków. Omawiane są także sprawy związane z bieżącą działalnością Stowarzyszenia.

Kalendarz startów, treningów i spotkań


Dlaczego my?

Jak dołączyć do Stowarzyszenia?

Aby dołączyć do Stowarzyszenia biegaczy „I Ty Możesz Być Wielki” należy:

  1. Zapoznać się ze StatutemRegulaminem Stowarzyszenia.
  2. Wypełnić Deklarację Członkowską.
  3. Skontaktować się z jednym z Członków Zarządu. Dane kontaktowe z zakładce Kontakt

Przyjęcie w poczet Członków Stowarzyszenia odbywa się po akceptacji kandydata przez cały Zarząd ITMBW, który w tym celu podejmuje odpowiednią uchwałę. Serdecznie zapraszamy wszystkie biegające osoby, bez względu na stopień zaawansowania.

Z nami przekonasz się, że biegniesz w dobrym kierunku!