O nas

Szukasz ludzi, z którymi mógłbyś biegać? Dobrze trafiłeś! Nasze Stowarzyszenie „I Ty Możesz Być Wielki”, w skrócie: „ITMBW” jest właśnie dla tych wszystkich osób, które szukają kompana do wspólnego biegania, trenowania i wyjazdów na zawody. To jednak nie wszystko! Nasz klub biegowy aktywnie propaguje bieganie wśród mieszkańców Krakowa. Dołącz do nas i rozbiegaj Kraków razem z nami!

ITMBW Stowarzyszenie biegaczy

Stowarzyszenie biegaczy ITMBW

W Krakowie jesteśmy największą grupą biegową oficjalnie zarejestrowaną 19 kwietnia 2013 roku w ewidencji Prezydenta Miasta Krakowa pod numerem SKF/121. Aktualnie nasze Stowarzyszenie jest również jednym z największych w tej branży w Polsce. Na dzień 16.07.2023 roku zrzeszamy 67 zadeklarowanych i aktywnych Członków. Naszym celem jest przede wszystkim upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, a w szczególności popularyzowanie biegania. Jak to robimy?


Nasze działania

W Krakowie jesteśmy dobrze znani głównie z organizowanych przez nas zawodów, a także czwartkowych biegów na bulwarach wiślanych ITMBWieczorem. Jednak nasze działania są znacznie szersze. Na różne sposoby próbujemy dotrzeć do każdego biegacza w mieście.

Imprezy biegowe

Co najbardziej zachęca do biegania? Udział w imprezach biegowych! Dobrze wiemy, że biegacze czasami lubią porywalizować i sprawdzić swoją formę, dlatego organizujemy cykl 4 imprez biegowych w Krakowie. Cykl rozpoczyna największy w kraju Bieg Walentynkowy organizowany w Parku Jordana na dystansie 5 km. Bierze w nim udział ok. 1 300 uczestników. Następnymi zawodami cyklu są kwietniowe zawody Biegiem na Bagry rozgrywane nad zalewem Bagry. W maju na terenie Uzdrowiska Kraków-Swoszowice organizowany jest Bieg Swoszowicki. Natomiast cykl kończy impreza Biegiem na Zakrzówek nad krakowskim zalewem Zakrzówek.

Klubowe treningi biegowe

Nasi klubowicze się nie nudzą. Dbamy o ich formę i nieustanny rozwój. Organizujemy treningi biegowe i ogólnorozwojowe na sali zarówno dla członków stowarzyszenia, jak i dla każdego biegacza, niezależnie od stopnia zaawansowania.

Chcesz zacząć przygodę z bieganiem lub poprawić swoją technikę biegu i wyniki? 

Organizowane przez nas treningi w różnych dzielnicach Krakowa są doskonałą ku temu okazją. Przyjdź koniecznie i zacznij trenować razem z nami. Pełną rozpiskę ogólnodostępnych zajęć znajdziesz poniżej.

Treningi biegowe

Zawody lekkoatletyczne

U nas znajda coś dla siebie zarówno biegacze długodystansowi, jak i entuzjaści lekkoatletyki. Organizujemy bezpłatne zawody Blue League na stadionie lekkoatletycznym, na których uczestnicy mogą sprawdzić się w konkurencjach biegowych na 100m, 400m, 1000m, a także w Teście Coopera oraz wziąć udział w takich konkurencjach technicznych jak skok w dal, pchnięciu kulą czy skok wzwyż.

Cykl całorocznych czwartkowych biegów na 5 km i 10 km

I Ty Możesz Biegać Wieczorem, w skrócie ITMBWieczorem, to cotygodniowe, bezpłatne biegi z pomiarem czasu organizowane na krakowskich Bulwarach Wiślanych. Przyjdź pobiegnij z nami i sprawdź swój wynik!

Klubowe spotkania

Klubowe spotkanie odbywają się zgodnie z naszym kalendarzem, zazwyczaj raz na miesiąc stacjonarnie w wybranym miejscu w Krakowie lub online. Na klubowe spotkania zapraszamy wielu prelegentów, znanych trenerów, dietetyków. Omawiane są także sprawy związane z bieżącą działalnością Stowarzyszenia.

Kalendarz startów, treningów i spotkań


Członkowie i władze Stowarzyszenia ITMBW

Stowarzyszenie biegaczy ITMBW jest miejscem dla każdego amatora biegania. Jesteśmy bardzo dużą grupą biegową, wśród których znajdziesz osoby w najróżniejszym wieku. Jesteśmy dumni z tego, że na zawodach mamy swoich przedstawicieli w każdej kategorii wiekowej. Spośród naszych klubowiczów wyłaniamy członków zarządu, co jest wymogiem formalnym naszego stowarzyszenia. Oto skład zarządu:

Zarząd Stowarzyszenia

Oświęcimka Rafał – Prezes
Dziedziniewicz Agnieszka – Członek Zarządu
Gburek Anna – Członek Zarządu
Kempa Ewelina – Członek Zarządu
Książek Grzegorz – Członek Zarządu
Mleko Roman – Członek Zarządu
Oświęcimka Magdalena – Członek Zarządu

Komisja Rewizyjna

Dominik Suchanek – Przewodniczący
Maciej Michałowski – Wiceprzewodniczący
Mateusz Gałązka – Członek Komisji

Kogo jeszcze znajdziesz w naszym klubie biegaczy? Osoby pozytywnie zakręcone, pełne energii, którą chcą się dzielić, o najróżniejszych zainteresowaniach, celach i marzeniach. Jeszcze nie ma wśród nich Ciebie? Koniecznie to zmień i dołącz do ITMBW!


Jak dołączyć do Stowarzyszenia I Ty Możesz Być Wielki?

Chcesz dołączyć do nas? To wspaniale! Właśnie na Ciebie czekaliśmy. Daj nam znać o swoich zamiarach. Jak to zrobić?

Krok 1. Wypełnij Deklarację Członkowską. W między czasie możesz zerknąć na nasz Statut i Regulamin
Krok 2. Zazwyczaj w ciągu kilku dni ktoś z naszego zarządu zadzwoni do Ciebie, aby bliżej się poznać 🙂
Krok 3. Przyjdź na organizowane przez nas wydarzenia i poznaj pozostałych członków Stowarzyszenia!

Z nami przekonasz się, że biegniesz w dobrym kierunku!