Biegiem na Zakrzówek 3! – Dziękujemy!

Za nami ostatnia impreza w ramach tegorocznego cyklu biegów I Ty Możesz Być Wielki, który na stałe wpisał się w krakowski kalendarz wydarzeń biegowych. Z roku na rok wydarzenie to przyciąga coraz większą grupę biegaczy. Nic w tym dziwnego, wszakże trasa biegu prowadzi po jednych z najbardziej malowniczych zakątków Krakowa. Uczestnicy musieli zmierzyć się z niełatwą trasą, która z pewnością zaskoczyła niektórych swoją crossową naturą. Tym większa satysfakcja i zadowolenie na mecie po ukończeniu biegu.

Bieg na Zakrzówek był również ostatnim krokiem do zdobycia wyczekiwanej przez tak wielu biegaczy statuetki. Cieszyć się nią mogą osoby, które ukończyły główne biegi całego cyklu, w którego skład wchodziły: Bieg Walentynkowy, Biegiem na Bagry, Bieg Swoszowicki oraz Biegiem na Zakrzówek.

Biegiem na Zakrzówek w liczbach

Cieszymy się, że w tegorocznej edycji biegu tak liczna grupa biegaczy stawiła się na linii startu. Pięcioletnie doświadczenie w organizacji wydarzeń sportowych pozwoliła na zorganizowanie w pełni profesjonalnej imprezy dla blisko 1000 biegaczy. Z dystansem 10 km zmagało się 600 osób, natomiast 100 wybrało krótszą 3 km trasę. Organizując biegi nie zapominamy o najmłodszych. Dla nich przygotowano trasy od 50 do 400 m w zależności od wieku. Frekwencja jak zwykle nie zawiodła. W zawodach wzięło udział 200 dzieci, na które na mecie czekały pamiątkowe medale. Ponadto przygotowano dla nich wiele atrakcji.

Najlepsi na mecie

Pomimo ciężkiej trasy Łukasz Marmol przekroczył linię mety z rewelacyjnym czasem 35 minut 50 sekund. Na drugim stopniu podium stanął Łukasz Duliński z czasem 36 minut 11 sekund. Zaraz za Nim na mecie pojawił się  Paweł Strękowski z równie rewelacyjnym czasem 36 minut 26 sekund. Wśród kobiet najlepszą okazała się Justyna Woźniak, która uporała się z wymagającą trasą w czasie 41 minut 33 sekund. Kolejne stopnie podium zdobyły Paulina Lambucka z czasem 42 minut 34 sekund oraz Barbara Sobczykz czasem 43 minut 11 sekund.  Jest nam niezmiernie miło, że tak doświadczeni biegacze uczestniczyli w Biegiem na Zakrzówek.

WYNIKI

Gratulacje

Wszystkim biegaczom, którzy zmagali się z wymagającą trasą wiodącą po urokliwych terenach Zalewu Zakrzówek składamy wielkie gratulacje. Najlepszym zawodnikom zazdrościmy formy i życzymy kolejnych sukcesów.  Gratulujemy również osobom, którym udało się zdobyć statuetkę. Mamy nadzieję, że dzięki niej będziecie miło wspominać cały cykl biegów ITMBW. Razem z Wami cieszymy się z każdej nowej życiówki, pokonanych słabości i uzyskanych wyników. Miło nam, że po raz kolejny byliście razem z nami. Do zobaczenia na kolejnych naszych biegach.

fot. Mateusz Gałązka

Dziękujemy

Z roku na rok nasze imprezy cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Cieszymy się, że możemy dzielić się naszą pasją do biegania z tak dużą grupą miłośników sportu. Ta wspaniała impreza nie byłaby możliwa bez wsparcia ze strony naszych Partnerów i Sponsorów. Każdemu z osobna dziękujemy.

 


Patronat honorowy

 

 

Sponsor główny

 


 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego