Biegiem na Bagry

Biegiem na Bagry to organizowana od 2015 roku inicjatywa biegowa nad największym krakowskim zalewem Bagry. Piąta, jubileuszowa edycja imprezy odbyła się 14 kwietnia 2019 roku. Głównym celem zawodów jest udowodnienie mieszkańcom Krakowa, iż wcale nie muszą opuszczać miasta, aby odnaleźć odrobinę spokoju i zieleni. Uczestnicy mieli do wyboru bieg crossowy na dystansie 10 km (Bieg Główny) lub 3 km (jedno okrążenie zalewu). Oprócz tego zorganizowane zostały biegi dla dzieci.

WynikiRelacja z biegu  RegulaminLista startowaWydarzenie na Fb Relacja z 4 edycji


Poprzednie edycje imprezy Biegiem na Bagry okazały się ogromnym sukcesem, co najlepiej widać zarówno po liczbie biegaczy oraz pozytywnych komentarzach na temat organizacji i atmosfery panującej podczas zawodów. W 2018 roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 1000 osób. Dystanse biegów w 2019 roku to trasy crossowe: 10 km (bieg główny) i 3 km (bieg towarzyszący) oraz biegi dla dzieci na dystansach od 50 m do 400 m. Poniżej mapa biegu na 10 km.

 

Biuro zawodów, start i meta zlokalizowano na terenie Klubu Żeglarskiego HORN Kraków przy ul. Koziej 22 w Krakowie.


Każdy uczestnik biegu na 3 km i 10 km otrzymał w pakiecie startowym: numer startowy, agrafki i ręcznik. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali okolicznościowe, odlewane medale.

Natomiast za ukończenie całego cyklu czterech biegów Stowarzyszenia ITMBW w 2019 roku zawodnicy otrzymają wyjątkową medalową statuetkę. Będzie nią podstawka na cztery medale z biegów cyklu, które wspólnie stworzą kształt biegowego buta (więcej informacji w Regulaminie). Poniżej projekt z 2018 roku.


Dzięki organizowanym zawodom zwracamy uwagę na potrzebę zagospodarowania tego niedocenianego dotąd obszaru, który stał się dziś ogromnie popularnym miejscem odpoczynku i rekreacji mieszkańców Krakowa. W tym także dzięki reklamowanym podczas biegu działań nad miejskim projektem budżetu Obywatelskiego udało się wypromować koncepcję zagospodarowania terenu Bagrów, w wyniku czego został zrealizowany projekt opiewający na kwotę 3 mln złotych.

Zapisy na bieg zostały zakończone.LogoMałopolskapng

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 


 Sponsor głównyPatronat medialny