Biegiem na Bagry

Biegiem na Bagry to organizowana od 2015 roku inicjatywa biegowa nad największym krakowskim zalewem Bagry. Głównym celem zawodów jest udowodnienie mieszkańcom Krakowa, iż wcale nie muszą opuszczać miasta, aby odnaleźć odrobinę spokoju i zieleni. Uczestnicy mają do wyboru bieg crossowy na dystansie 10 km (Bieg Główny) lub 3 km (jedno okrążenie zalewu). Oprócz tego organizowane są biegi dla dzieci.

W w 2017 roku w wydarzeniu wzięło udział ok. 600 uczestników. Natomiast w 2018 roku dookoła Bagrów pobiegło już z nami ponad 1000 osób. Poprzednie edycje imprezy Biegiem na Bagry okazały się ogromnym sukcesem, co najlepiej widać zarówno po liczbie biegaczy oraz pozytywnych komentarzach na temat organizacji i atmosfery panującej podczas zawodów.

Dzięki organizowanym zawodom zwróciliśmy uwagę na potrzebę zagospodarowania tego niedocenianego dotąd obszaru, które łatwo może stać się popularnym miejscem odpoczynku i rekreacji mieszkańców Krakowa. W tym także dzięki reklamowanym podczas biegu działań nad miejskim projektem budżetu Obywatelskiego udało się wypromować koncepcję zagospodarowania terenu Bagrów, dzięki czemu został zrealizowany projekt opiewający na kwotę 3 mln złotych.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali okolicznościowe, odlewane medale wg. projektu poniżej.Sponsor główny