Biegiem na Bagry

Biegiem na Bagry to organizowana od 2015 roku inicjatywa biegowa nad największym krakowskim zalewem Bagry. Szósta edycja imprezy planowana jest na 20 czerwca 2021 roku. Głównym celem zawodów jest udowodnienie mieszkańcom Krakowa, iż wcale nie muszą opuszczać miasta, aby odnaleźć odrobinę spokoju i zieleni. Uczestnicy mają do wyboru bieg crossowy na dystansie 10 km (Bieg Główny) lub 3 km (jedno okrążenie zalewu). Oprócz tego zorganizowane zostaną biegi dla dzieci na dystansach od 50 m do 300 m.

Z uwagi na troskę o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników imprezy, z powodu zagrożenia wirusem SARS-Cov-2, przeniesiono termin 6 edycji wydarzenia Biegiem na Bagry na 20 czerwca 2021 r. 

Zapisy na bieg  RegulaminWydarzenie na Fb Relacja z 5 edycjiRelacja z 4 edycji


Poprzednie edycje imprezy Biegiem na Bagry okazały się ogromnym sukcesem, co najlepiej widać zarówno po liczbie biegaczy oraz pozytywnych komentarzach na temat organizacji i atmosfery panującej podczas zawodów. W latach 2018 i 2019 w każdym wydarzeniu brało udział ponad 1000 osób.

Trasa biegu

 

Biuro zawodów, start i meta zlokalizowane będą na terenie Klubu Żeglarskiego HORN Kraków przy ul. Koziej 22 w Krakowie. Każdy uczestnik biegu na 3 km i 10 km otrzyma w pakiecie startowym: numer startowy, agrafki i okolicznościowy kubek. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymają także okolicznościowe, odlewane medale.

 

 


 

SPONSOR GŁÓWNY cyklu biegów ITMBW


 


 

Partner Główny