Bieg Walentynkowy

 

Krakowski Bieg Walentynkowy to największa impreza dla wszystkich osób kochających bieganie w Polsce. Jej piąta edycja odbędzie się w niedzielę 16 lutego 2020 roku w Parku im. dr Henryka Jordana. Celem wydarzenia jest uczczenie Święta Zakochanych w aktywny sposób oraz zachęcenie jak największej liczby mieszkańców Małopolski do rozpoczęcia i rozwijania swojej przygody z bieganiem.

Zapisy na bieg   Regulamin  Wydarzenie na Fb Relacja z 4 edycji Relacja z 3 edycji


Do udziału w biegu niezmiennie przyciąga niezwykły klimat związany z atrakcyjnością Krakowa jako wyjątkowego miasta do spędzenia Walentynek. Według wszystkich uczestników imprezy bardzo pozytywnie oceniana jest niezmienna od pierwszej edycji trasa biegu o kształcie serca, która wiedzie m.in. ścieżkami Parku im. Henryka Jordana w Krakowie wśród popiersi wielu zasłużonych polskich bohaterów narodowych. Ponadto dzięki wsparciu Akademii Górniczo-Hutniczej, dekoracja zwycięzców odbędzie się będzie w reprezentatywnej, mieszczącej blisko 1000 osób sali audytoryjnej U2.


Rzadko spotykana jest formuła biegu w kategorii PARY, gdzie każda para biegnie będąc złączona specjalną opaską, co powoduje, że jest to jeden z najbardziej radosnych i „uśmiechniętych” biegów w Polsce. Każdy uczestnik biegu w pakiecie startowym otrzyma numer startowy z chipami do pomiaru czasu i unikalny, wielofunkcyjny workoplecak z kultowym już hasłem biegu all you need is RUN!. Zwycięzcom biegów podarujemy zaproszenia m.in. do restauracji, hotelów, salonów kosmetycznych, term, teatru czy kina.

 

Po ukończeniu biegu na wszystkich czekać będzie ciastko wuzetka oraz wyjątkowy, odlewany medal zaprojektowany specjalnie na tę okoliczność. Za ukończenie całego cyklu czterech biegów Stowarzyszenia ITMBW w 2020 roku zawodnicy będą mogli skompletować wyjątkową medalową statuetkę. W 2020 r. uczestnicy będą mogli dokupić specjalnie przygotowany dyspozytor na cztery medale z cyklu biegów.

Charakter zawodów tj. bieg parami jest motywacją dla małżeństw i par, aby wspólnie trenować z partnerem, zmierzyć się ze sportowym wyzwaniem oraz lepiej zrozumieć pasję partnera. Wszystkie dotychczasowe edycje imprezy spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Podczas pierwszej edycji w 2016 roku, w biegu wzięło udział blisko 700 uczestników. W 2017 roku już ponad 1000 osób, a w latach 2018 i 2019 ponad 1300 osób. W 2020 roku planowany limit uczestników wynosi ponownie 1300 osób. 

Relacja z 4 edycji Relacja z 3 edycji


 

SPONSOR GŁÓWNY cyklu biegów ITMBW w 2020 roku