Bieg Walentynkowy

 

Krakowski Bieg Walentynkowy to największa impreza dla wszystkich osób kochających bieganie w Polsce. Jej czwarta edycja odbędzie się się 10 lutego 2019 roku w Parku im. dr Henryka Jordana. Celem wydarzenia jest uczczenie Święta Zakochanych w aktywny sposób oraz zachęcenie jak największej liczby mieszkańców Małopolski do rozpoczęcia i rozwijania swojej przygody z bieganiem.

Relacja z 4 edycjiWyniki    Wydarzenie na Fb  Relacja z 3 edycji

 


Do udziału w biegu niezmiennie przyciąga niezwykły klimat związany z atrakcyjnością Krakowa jako wyjątkowego miasta do spędzenia Walentynek. Wydarzenie przyciąga osoby nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Według wszystkich uczestników imprezy bardzo pozytywnie oceniana jest wyjątkowa, niezmienna od pierwszej edycji trasa biegu o kształcie serca, która wiedzie ścieżkami Parku im. Henryka Jordana w Krakowie wśród popiersi wielu zasłużonych polskich bohaterów narodowych. Ponadto dzięki wsparciu Akademii Górniczo-Hutniczej, dekoracja zwycięzców po raz kolejny odbywać się będzie w reprezentatywnej, mieszczącej blisko 1000 osób sali audytoryjnej U2.


Rzadko spotykana jest formuła biegu w kategorii PARY, gdzie każda para biegnie będąc złączona specjalną opaską, co powoduje, że jest to jeden z najbardziej radosnych i „uśmiechniętych” biegów w Polsce. Każdy uczestnik biegu w pakiecie startowym otrzyma numer startowy z chipami do pomiaru czasu i unikalną, okolicznościową koszulkę z długim rękawem z kultowym już hasłem biegu all you need is RUN!. Zwycięzcom biegów podarujemy zaproszenia m.in. do restauracji, hotelów, salonów kosmetycznych, term, teatru czy kina.

Po ukończeniu biegu na wszystkich czekać będzie ciastko wuzetka oraz wyjątkowy, odlewany medal zaprojektowany specjalnie na tę okoliczność. Za ukończenie całego cyklu czterech biegów Stowarzyszenia ITMBW w 2019 roku zawodnicy otrzymają wyjątkową medalową statuetkę. Będzie nią podstawka na cztery medale z biegów cyklu, które wspólnie stworzą kształt biegowego buta (więcej informacji w Regulaminie). Poniżej projekt z 2018 roku.

Statuetka za ukończenie cyklu biegów I Ty Możesz Być Wielki 2018

Charakter zawodów tj. bieg parami jest motywacją dla małżeństw i par, aby wspólnie trenować z partnerem, zmierzyć się ze sportowym wyzwaniem oraz lepiej zrozumieć pasję partnera. Wszystkie dotychczasowe edycje imprezy spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Podczas pierwszej edycji w 2016 roku, w biegu wzięło udział blisko 700 uczestników. W 2017 roku  już ponad 1000 osób, a w 2018 ponad 1300 osób. Natomiast w 2019 roku planowany limit uczestników wynosi 1400 osób. 

Relacja z 3 edycji


Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.


 


Sponsor główny
Patronat medialny