Bieg Walentynkowy

 

Krakowski Bieg Walentynkowy to największa impreza dla wszystkich osób kochających bieganie w Polsce. Jej szósta edycja odbędzie się 13 lutego 2022 roku w Parku im. dr Henryka Jordana. Celem wydarzenia rokrocznie jest uczczenie Święta Zakochanych w aktywny sposób oraz zachęcenie jak największej liczby mieszkańców Małopolski do rozpoczęcia i rozwijania swojej przygody z bieganiem.

Wyniki   Regulamin  Wydarzenie na Fb Relacja z 5 edycjiRelacja z 4 edycji Relacja z 3 edycji


Do udziału w biegu niezmiennie przyciąga niezwykły klimat związany z atrakcyjnością Krakowa jako wyjątkowego miasta do spędzenia Walentynek. Według wszystkich uczestników imprezy bardzo pozytywnie oceniana jest niezmienna od pierwszej edycji trasa biegu o kształcie serca, która wiedzie m.in. ścieżkami Parku im. Henryka Jordana w Krakowie wśród popiersi wielu zasłużonych polskich bohaterów narodowych.


Rzadko spotykana jest formuła biegu w kategorii PARY, gdzie każda para biegnie będąc złączona specjalną opaską, co powoduje, że jest to jeden z najbardziej radosnych i „uśmiechniętych” biegów w Polsce. Każdy uczestnik biegu w pakiecie startowym w 2022 roku otrzyma numer startowy z chipem do pomiaru czasu i unikalne, skarpetki biegowe z kultowym już hasłem biegu all you need is RUN! Zwycięzców biegów uhonorujemy zaproszeniami m.in. do restauracji, hotelów, salonów kosmetycznych, term, teatru czy kina.

 

Po ukończeniu biegu na wszystkich czeka ciastko wuzetka oraz wyjątkowy medal zaprojektowany specjalnie na tę okoliczność.

Charakter zawodów tj. bieg parami jest motywacją dla małżeństw i par, aby wspólnie trenować z partnerem, zmierzyć się ze sportowym wyzwaniem oraz lepiej zrozumieć pasję partnera. Wszystkie dotychczasowe edycje imprezy spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Podczas pierwszej edycji w 2016 roku, w biegu wzięło udział blisko 700 uczestników. W 2017 roku już ponad 1000 osób, a w latach 2018-2020 ok. 1300 osób.

Relacja z 5 edycjiRelacja z 4 edycji Relacja z 3 edycji


 

SPONSOR GŁÓWNY


 


 


 


 


 

LogoMałopolskapng

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego