Bieg Swoszowicki

Bieg Swoszowicki rozgrywany jest w Krakowie na terenie dzielnicy X Swoszowice, jest jednym z największych wydarzeń sportowych w Małopolsce – w latach 2017-2019 rokrocznie w biegu brało udział blisko 1 100 osób. Jego 9. edycja planowana jest na 29 maja 2022 roku. 

Zapisy  Regulamin Relacja z 8 edycjiRelacja z 7 edycji  Relacja z 6 edycji

Uczestnicy zawodów co roku mają do wyboru dystanse: 10 km (Bieg główny), 5 km (Swoszowicka piątka) oraz Rodzinną milę o długości 1,6km, w której mogą wziąć udział całe rodziny. W ramach wydarzenia rozgrywane są także biegi dla dzieci, na dystansach od 50m, 100m, 200m i 300m. Największymi zaletami Biegu Swoszowickiego niewątpliwie są zielone i malownicze tereny, na których zawody są rozgrywane oraz różnorodność dystansów, wśród których ogromną popularnością cieszy się „Rodzinna mila”.

Partnerem głównym wydarzenia jest Rada Dzielnicy X Swoszowice pod której to siedzibę w 2018 r. zawitał bieg. Bieg Swoszowicki podczas pierwszych pięciu edycji rozgrywany był na terenie osiedla Swoszowice. Jednak od 2018 roku, ze względu na rewitalizację Parku zdrojowego Uzdrowiska Swoszowice, wydarzenie zostało przeniesione na teren sąsiedniego osiedla Opatkowice. Start i meta biegu ulokowane zostały obok obiektu Osiedlowego Stowarzyszenia Sportowego Opatkowianka przy ul. Inicjatywy Lokalnej 5 w Krakowie.

Bieg Swoszowicki

fot. Ewelina Kempafot. Mateusz Gałązka – cz. 1fot. Mateusz Gałązka – cz. 2fot. Dominika Izdebskafot. Mariusz Włoch – cz. 1 fot. Mariusz Włoch – cz. 2fot. Łowca Fotonówfot. Kraków Nasze Miastofot. Swoszowicki Portal Informacyjny

 


 

SPONSOR GŁÓWNY cyklu biegów ITMBW w 2020 roku


 


 


 Galerie zdjęć

2019

2018

Relacja z 7 edycjiRelacja z 6 edycji