Bieg Swoszowicki

Bieg Swoszowicki rozgrywany jest w Krakowie na terenie dzielnicy X Swoszowice, jest jednym z największych wydarzeń sportowych w Małopolsce. Jego 8. edycja odbędzie się 27 czerwca 2021 roku. W latach 2017-2019 rokrocznie w biegu brało udział ok.  1 100 osób.

UWAGA! Z uwagi na troskę o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników imprezy, z powodu pandemii wirusa SARS-Cov-2, Stowarzyszenie podjęło decyzję o przesunięciu terminu 8 edycji Biegu Swoszowickiego” z 2020 r. na 2021 r. Więcej w komunikacie

Wyniki  RegulaminRelacja z 7 edycji  Relacja z 6 edycji

Uczestnicy zawodów mają do wyboru dystanse: 10 km (Bieg główny), 5 km (Swoszowicka piątka) oraz Rodzinną milę o długości 1,6km, w której mogą wziąć udział całe rodziny. W ramach wydarzenia rozgrywane zostaną także biegi dla dzieci, na dystansach od 50m, 100m, 200m i 300m. Największymi zaletami Biegu Swoszowickiego niewątpliwie są zielone i malownicze tereny, na których zawody są rozgrywane oraz różnorodność dystansów, wśród których ogromną popularnością cieszy się „Rodzinna mila”.

 

Partnerem głównym wydarzenia jest Rada Dzielnicy X Swoszowice pod której to siedzibę w 2018 r. zawitał bieg. Bieg Swoszowicki podczas pierwszych pięciu edycji rozgrywany był na terenie osiedla Swoszowice. Jednak od 2018 roku, ze względu na rewitalizację Parku zdrojowego Uzdrowiska Swoszowice, wydarzenie zostało przeniesione na teren sąsiedniego osiedla Opatkowice. Start i meta biegu ulokowane zostały obok obiektu Osiedlowego Stowarzyszenia Sportowego Opatkowianka przy ul. Inicjatywy Lokalnej 5 w Krakowie.

Bieg Swoszowicki

fot. Ewelina Kempafot. Mateusz Gałązka – cz. 1fot. Mateusz Gałązka – cz. 2fot. Dominika Izdebskafot. Mariusz Włoch – cz. 1 fot. Mariusz Włoch – cz. 2fot. Łowca Fotonówfot. Kraków Nasze Miastofot. Swoszowicki Portal Informacyjny


SPONSOR GŁÓWNY cyklu biegów ITMBW w 2020 roku


 


 


 Galerie zdjęć

2019

2018

Relacja z 7 edycjiRelacja z 6 edycji