Biegiem na Zakrzówek 4! – zakończenie Cyklu ITMBW

W ubiegłą niedzielę odbyła się ostatnia impreza w ramach tegorocznego cyklu biegów I Ty Możesz Być Wielki – „Biegiem na Zakrzówek 4!”. Zmagania podczas tego biegu były jednocześnie ostatnim etapem walki o zdobycie unikatowej statuetki.  Jak zwykle pogoda nas nie zawiodła. Słońce już od samego rana czekało na biegaczy! Sprzyjające warunki atmosferyczne, malownicze krajobrazy, ciekawa trasa, a przede wszystkim niesamowita atmosfera -to przepis na udaną imprezę !

Malownicze zakątki Krakowa

„Biegiem na Zakrzówek 4!” to impreza rozegrana nad krakowskim zalewem Zakrzówek. Jest to miejsce wypoczynku dla wielu mieszkańców miasta. Podczas tegorocznej edycji biegacze mieli do wyboru biegi na dystansach 10 i 3 km. Celem biegu była promocja Skałek Twardowskiego, Górek Pychowickich oraz zalewu Zakrzówek, jako idealne miejsce do uprawiania wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej. Chcieliśmy także pokazać, że przy użyciu odpowiednich środków bezpieczeństwa jest to wbrew wszelkim stereotypom miejsce przyjazne dla biegaczy. Jeśli ktoś chce znaleźć odrobinę zieleni i odetchnąć od zgiełku, nie musi wyjeżdżać z miasta. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki.  🙂

Biegiem na Zakrzówek w liczbach

Prawie tysiąc osób wzięło udział w biegach na 3 i 10 km podczas czwartej edycji biegu nad zalewem Zakrzówek. Cieszymy się, że tak liczna grupa biegaczy stawiła się w ten upalny, letni dzień na linii startu nie łatwego biegu. Kilkuletnie doświadczenie w organizacji zawodów sportowych, pozwoliło nam na zorganizowanie w pełni profesjonalnej imprezy biegowej, w której każdy mógł odnaleźć coś dla siebie. Z dystansem 10 km zmagały się 602 osoby, natomiast 109 wybrało krótszą, 3 km trasę.

Galeria zdjęć

fot. Mateusz Gałązkafot. Łowca Fotonówfot. Bartłomiej Dukała – cz. 1fot. Bartłomiej Dukała – cz. 2fot. Mariusz Włoch – cz. 1fot. Mariusz Włoch – cz. 2

Zacięta rywalizacja

Ciężka, crossowa charakterystyka trasy biegu na 10 km, przy iście tropikalnej pogodzie nie przeszkodziła Tomaszowi Kawikowi w wygranej ! Trener naszego Stowarzyszenia przekroczył linię mety z rewelacyjnym czasem 34:45. Na drugim stopniu podium stanął kolejny z naszych klubowych Trenerów- Radosław Kłeczek z czasem 35:47. Zaraz za Nim na mecie pojawił się Paweł Grzegorczyk z równie rewelacyjnym czasem 36:53. Wśród kobiet najlepszą okazała się Edyta Bałuta-Małecka , która pokonała tę wymagającą trasę w czasie 43:04 . Kolejne stopnie podium zdobył: nasza klubowiczka Anna Francuz z czasem 45:04 oraz Sylwia Jabłońska z czasem 45:13. W biegu na 3 km wygrał Rafał Sułkowski, który przekroczył linię mety w czasie 10:34. Tuż za Nim, pojawili się Daniel Wrona z czasem 10:37 oraz Piotr Kułak z czasem 10:53. Wśród kobiet, w biegu na 3 km zwyciężyła nasza klubowiczka Magdalena Nabielec, która pokonała trasę w czasie 11:19. Tuż za Nią linię mety przekroczyła Jej siostra i zarazem kolejna z naszych klubowiczek- Joanna Nabielec z czasem 12:44. Trzecie miejsce podium należało do reprezentantki Kansas City- Lee Betsy, która przekroczyła linię mety w czasie 13:43.

Biegi dla dzieci

Organizując nasze biegi, nie zapominamy o najmłodszych ! Dla nich przygotowaliśmy trasy od 50 do 300 m, w zależności od wieku. Frekwencja jak zwykle nie zawiodła 🙂 W zawodach wzięło udział około 150 dzieci. W pakietach startowych dla naszych najmłodszych uczestników przygotowaliśmy koszulki biegowe i gadżety. Na mecie czekały na nie pamiątkowe medale, które jednocześnie były ostatnim elementem układanki. Ponadto w strefie zawodów przygotowaliśmy liczne atrakcje dla najmłodszych jak dmuchanie balonów czy malowanie twarzy.

ITMBWieczorem

Przy okazji dekoracji zwycięzców „Biegiem na Zakrzówek 4!”, nagrodziliśmy najlepszych uczestników naszych cotygodniowych, bezpłatnych biegów na dystansie 5 i 10 km z pomiarem czasu na Bulwarach Wiślanych- ITMBWieczorem.

Największą liczbę punktów wśród kobiet uzyskali:

 1. Joanna Nabielec
 2. Liuba Pudlyk
 3. Magdalena Nabielec

Największą liczbę punktów wśród mężczyzn uzyskali:

 1. Bogusław Opryszek
 2. Michał Targosz
 3. Andri Muran

Ponadto jeden z naszych klubowiczów- wszystkim znany Boguś Opryszek, przygotował dodatkową klasyfikację – „Iloraz Twojej Mocy Biegowo Wiekowej”, w której pod uwagę bierze się sumę pięciu najlepszych wyników uzyskanych na dystansie 5 km oraz wiek uczestnika. W tej klasyfikacji najlepszymi okazali się:

Wśród kobiet:

 1. Urszula Kęder
 2. Magdalena Nabielec
 3. Joanna Nabielec

Wśród mężczyzn:

 1. Andrzej Macioł
 2. Jerzy Kopta
 3. Zygmunt Brożek

Wszystkim należą się ogromne gratulacje ! Przy okazji dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych cotygodniowych biegów na Bulwarach. Cieszymy się, że bez względu na pogodę jesteście z nami! 🙂

 

Gratulacje

Wszystkim uczestnikom czwartej edycji „Biegiem na Zakrzówek”, zmagającym się z niełatwą trasą wiodącą wokół Skałek Twardowskiego, Górek Pychowickich oraz zalewu Zakrzówek, składamy ogromne GRATULACJE! Bez względu na wynik- WSZYSCY jesteście niesamowici 🙂 Tym najlepszym- którzy stanęli na stopniach podium gratulujemy formy i rewelacyjnych wyników. Oby tak dalej! 🙂 Wszystkim tym, którym udało się wywalczyć naszą unikatową statuetkę gratulujemy wytrwałości ! Jak zwykle cieszymy się razem z Wami z każdej nowej życiówki, pokonania słabości, zdobycia upragnionego medalu, wywalczonego wyniku! Niezmiernie nam miło, że po raz kolejny byliście razem z nami! Do zobaczenia za rok! 🙂

Dziękujemy

BNZ
Nasze biegi z roku na rok mają coraz większą oprawę co przyciąga do nas wszystkich miłośników sportu. Cieszymy się, że możemy dzielić się z Wami naszą pasją do biegania. Każdy bieg to niesamowita sportowa impreza. To wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie ze strony naszych Partnerów i Sponsorów. Każdemu z osobna DZIĘKUJEMY!

 Sponsor główny


 


Patronat medialny