Blue League

Czy znacie swoją życiówkę na 100 m lub 1 km? Kiedy ostatni raz skaliście w dal? Czy kiedykolwiek pchaliście kulą lub skakaliście wzwyż?

Niepowtarzalną okazję sprawdzenia się będziecie mieć już 19 maja, 16 czerwca, 7 lipca oraz 8 września. Właśnie wtedy w Krakowie odbędą się największe w Polsce zawody lekkoatletyczne dla amatorów pn. „Blue League”. Impreza odbędzie się na arenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków – Wschód przy ul. Bulwarowej.

Udział w zawodach jest bezpłatny. Wśród konkurencji oferowanych w ramach zawodów są: bieg na 100m, bieg na 400m, bieg na 1000m, test Coopera, skok w dal, skok wzwyż oraz pchnięcie kulą. Pomiar czasu podczas biegów realizowany będzie z wykorzystaniem fotokomórki.

Zapisy   Wydarzenie na Fb  Strona na Fb Inauguracja 2018

 

Zawody lekkoatletyczne Blue League. Start testu coopera

O Blue League

Zawody Blue League mają charakter koleżeńsko-towarzyski. Ich celem jest umożliwienie sprawdzenia się na krótkim, średnim, długim dystansie na bieżni lekkoatletycznej oraz w konkurencjach technicznych, a także promowanie zdrowego trybu życia. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Podczas zawodów nie obowiązuje ograniczenie ze względu na wiek uczestników czy stopień zaawansowania. Przy każdej konkurencji obecny jest trener, którego zadaniem jest pomoc wszystkim uczestnikom w poprawnym i bezpiecznym uczestniczeniu w wybranych konkurencjach.  Jedna osoba może wystartować maksymalnie w 2 konkurencjach biegowych oraz 2 konkurencjach technicznych.

Zawody Blue League odbywają się na stadionie lekkoatletycznym Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków – Wschód. Najbliższe edycje planowane są na 19 maja, 16 czerwca, 7 lipca oraz 8 września. Podczas kolejnych 3 mitingów realizowane będą wybrane konkurencje z wyżej wymienionej puli.

Wielki finał

Ostatnie zawody 8 września będą stanowiły podsumowanie całego sezonu lekkoatletycznego, kiedy to zrealizowane zostaną wszystkie konkurencje. Podczas tej edycji każdy uczestnik otrzyma również koszulkę z zawodów, a dla najlepszych zawodników podczas całego sezonu wręczane będą okolicznościowe nagrody oraz statuetki. Relację z pierwszych w 2018 roku zawodów znajdziecie klikając tutaj.

 

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.