Blue League

Czy znacie swoją życiówkę na 100 m lub 1 km? Kiedy ostatni raz skaliście w dal?
Czy kiedykolwiek pchaliście kulą lub skakaliście wzwyż?

 

Niepowtarzalną okazję sprawdzenia dla wszystkich chętnych już 8 września. Właśnie wtedy w Krakowie odbędzie się finał tegorocznych, największych w Polsce zawodów lekkoatletycznych dla amatorów pn. „Blue League”. Impreza odbędzie się na arenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków – Wschód przy ul. Bulwarowej.

Zapisy   Wydarzenie na Fb  Strona na Fb

Udział w zawodach jest bezpłatny. Wśród konkurencji oferowanych w ramach zawodów są: bieg na 100m, bieg na 400m, bieg na 1000m, test Coopera, skok w dal, skok wzwyż oraz pchnięcie kulą. Pomiar czasu podczas biegów realizowany będzie z wykorzystaniem fotokomórki.

Dotychczas odbyło się 20 edycji zawodów, w tym w 2018 roku mityngi zostały zorganizowane w dniach: 14 kwietnia, 19 maja, 16 czerwca i 7 lipca

Zawody lekkoatletyczne Blue League. Start testu coopera

O Blue League

Zawody Blue League mają charakter koleżeńsko-towarzyski. Ich celem jest umożliwienie sprawdzenia się na krótkim, średnim, długim dystansie na bieżni lekkoatletycznej oraz w konkurencjach technicznych, a także promowanie zdrowego trybu życia. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Podczas zawodów nie obowiązuje ograniczenie ze względu na wiek uczestników czy stopień zaawansowania. Przy każdej konkurencji obecny jest trener, którego zadaniem jest pomoc wszystkim uczestnikom w poprawnym i bezpiecznym uczestniczeniu w wybranych konkurencjach.  Jedna osoba może wystartować maksymalnie w 2 konkurencjach biegowych oraz 2 konkurencjach technicznych.

Zawody Blue League odbywają się na stadionie lekkoatletycznym Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków – Wschód. Relacje z poprzednich zawodów:

#17-14 kwietnia  #18-19 maja  #19-16 czerwca  #20-7 lipca

 

Wielki finał

Ostatnie zawody 8 września będą stanowiły podsumowanie całego sezonu lekkoatletycznego, kiedy to zrealizowane zostaną wszystkie konkurencje. Podczas tej edycji każdy uczestnik otrzyma również koszulkę z zawodów, a dla najlepszych zawodników podczas całego sezonu wręczane będą okolicznościowe nagrody oraz statuetki.

 

Baner Miasta Kraków - projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa