Biegiem na Zakrzówek

„Biegiem na Zakrzówek 3!” to kolejna impreza Stowarzyszenia I Ty Możesz Być Wielki rozgrywana nad krakowskim zalewem będącym miejscem wypoczynku wielu mieszkańców miasta. Podczas trzeciej edycji wydarzenia biegacze mają do wyboru biegi na dystansach 10 km i 3 km. Jego trasa przebiegać będzie na terenie skałek Twardowskiego oraz zalewu Zakrzówek.

Aby zapisać się na bieg kliknij tutaj

Organizując imprezę sportową w tym miejscu będziemy promować krakowski Zakrzówek, jako miejsce dogodne do uprawiania wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej. Chcemy także ukazać, że przy użyciu odpowiednich środków bezpieczeństwa (służby techniczne, medyczne czy ratownicze) jest to wbrew wszelkim stereotypom miejsce bezpieczne i przyjazne aktywności biegowej. Zarazem ukażemy po raz kolejny wszystkim mieszkańcom Krakowa i Małopolski, że nie trzeba wyjeżdżać z miasta, aby znaleźć odrobinę spokoju i zieleni. Po raz drugi w ramach imprezy rozegrane zostaną także biegi dla najmłodszych, które zawsze cieszą się ogromną popularnością na naszych zawodach.

Do największych zalet biegu należy malownicza trasa poprowadzona obok najpopularniejszego krakowskiego akwenu wodnego oraz profesjonale Biuro Zawodów.  W inauguracyjnej edycji wydarzenia wzięło udział ok. 300 osób, natomiast już rok później liczba uczestników wzrosła do ponad 500. W 2018 roku, ze względu na nową, jeszcze ciekawszą trasę oraz wcześniejszy okres przygotowawczy przewidujemy ok. 1000 uczestników.