Treningi biegowe w Krakowie – wtorkowe treningi z Tomaszem Kawikiem

Treningi biegowe w Krakowie

Treningi biegowe w Krakowie. O tym, że klubowe treningi biegowe ITMBW przynoszą efekty nie trzeba nikogo przekonywać. To wszystko dzięki temu, że są prowadzone przez profesjonalistów. W niniejszym artykule przedstawiamy sylwetkę naszego trenera Tomasza Kawika. Znajdziecie tu wszystkie informacje dotyczące cotygodniowych treningów Stowarzyszenia I Ty Możesz Być Wielki. Zajęcia odbywają się w 2018 roku co wtorek o godz. 18:30 z miejscem zbiórki na Rynku Podgórskim.

Sylwetka trenera

Tomasz Kawik to specjalista z kilkuletnim doświadczeniem trenerskim. Bieganiem inspiruje zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Biega odkąd pamięta, zaliczył kilkaset zawodów biegowych, między innymi uczestniczył w Mistrzostwach Świata Juniorów w biegach przełajowych. Za swoje największe sukcesy uważa: drużynowy medal Mistrzostw Polski na 10000m, medal MP juniorów młodszych w biegach górskich, 4 miejsce Mistrzostw Polski juniorów w biegach przełajowych oraz liczne miejsca na podium klasyfikacji generalnej biegów ulicznych w całej Polsce.  Potrafi dostrzec cechy „zwycięskie”, pomaga je rozwijać i uczy biegaczy jak ustrzec się od kontuzji. Jest przy tym współwłaścicielem dwóch marek zajmujących się produkcją odzieży sportowej: Power Canvas i Runspiration. Rekordy życiowe: 31’47 – 10km, 1h 09’24 – Półmaraton. Tomasz prowadzi dla ITMBW treningi biegowe w Krakowie od 2016 roku. Więcej o Tomku na jego fanpage dostępnym tutaj

Dlaczego współpracujemy trzeci rok?

Tomasz pomaga rozwinąć skrzydła zarówno amatorom, jak i wytrawnym biegaczom. Rozpisuje plany treningowe oraz organizuje obozy biegowe w górach. Zapoznaje uczestników z różnorodnymi metodami treningu biegowego, między innymi przygotowującymi do biegów górskich. Na zajęciach dopasowuje ćwiczenia oraz rodzaj wysiłku do potrzeb i możliwości uczestników.

Dołącz do grona osób aktywnie wykorzystujących swój czas. Zaufaj moim kompetencjom. Odkryj radość wspólnego biegania i zobacz, jak bieganie zmienia Twoje życie i otoczenie.

Plan treningów

Realizowane będą na zmianę treningi siły biegowej i interwały.

Siła biegowa

Siła biegowa to element treningu kształtujący siłę, wytrzymałość oraz technikę biegu. Ten środek treningowy jest bardzo często niedoceniany przez biegaczy, a stanowi niezwykle istotny bodziec dla całego organizmu. Jakie płyną korzyści z wykonywania treningu siły biegowej? W dużym skrócie wzmacniamy siłę nóg, dzięki czemu łatwiej radzimy sobie przy bieganiu pod górę i stajemy się szybsi oraz bardziej wytrzymali. Dzięki sile biegowej poprawiamy technikę i ekonomię biegu.

Ćwiczenia siły biegowej , które będą realizowane na wtorkowych treningach biegowych:
• Skipy A, B, C, D, podskoki, wieloskoki, wznosy.
• Podbiegi – szybsze odcinki biegane pod górę. Nachylenie i dystans dostosowujemy do naszego poziomu wytrenowania oraz etapu przygotowania.
• Gimnastyka siłowa – wszelkiego rodzaju inne ćwiczenia siłowe mające na celu wzmocnienie najważniejszych partii mięśni, pomocnych w trakcie biegu ( nóg, brzucha, pośladków, grzbietu).

Interwały

Trening interwałowy realizowany na wtorkowych treningach biegowych będzie polegał na bieganiu odcinków na zmianę w szybkim i wolnym tempie. Bieg szybki to nie sprint, ale bieg w tempie, którym chcemy pobiec na zawodach (na 3 km, 5 km, 10 km lub 15 km). Bieg w wolnym tempie ma pozwolić na odpoczynek, ale niepełny (trucht lub marsz w zależności od wytrenowania danej osoby). Trening interwałowy ma na celu poprawić naszą wytrzymałość, inaczej umiejętność utrzymania konkretnego tempa na dłuższym odcinku podczas zawodów.

Wtorkowe ogólnodostępne treningi odbywają się od marca do października 2018 roku. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ze względu na to, że koszt organizacji treningów pokrywany jest ze środków Statutowych Stowarzyszenia I Ty Możesz Być Wielki.

Reportaż w Radiu Kraków

Więcej o metodach treningowych Tomasza można usłyszeć w reportażu nt. naszych treningów na antenie Radia Kraków. Reportaż w Radiu Kraków

 Uwaga! Aby niepełnoletni uczestnicy mogli wziąć udział w treningu powinny przynieść wypełnione i podpisane oświadczenie od rodzica/opiekuna prawnego! Oświadczenie można pobrać tutaj: Oświadczenie-rodzica

Treningi biegowe w Krakowie

Oprócz udziału we wtorkowych treningach zapraszamy w środy i piątki na godz. 19:00 na treningi realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego (więcej możecie przeczytać tutaj) oraz na nasze czwartkowe treningi, organizowane w ramach cyklu biegów ITMBWieczorem.