Bieg Swoszowicki

Bieg Swoszowicki, rozgrywany w Krakowie na terenie dzielnicy X Swoszowice, jest jednym z największych wydarzeń sportowych w Małopolsce. Jego szósta edycja odbyła się 27 maja 2018 roku.

Uczestnicy zawodów mieli do wyboru dystanse: 10 km (Bieg główny), 5 km (Swoszowicka piątka) oraz cieszącą się ogromną popularnością Rodzinną milę o długości 1,6km, w której wzięły udział całe rodziny. W ramach wydarzenia rozgrywane zostały także biegi dla dzieci, na dystansach od 50m, 100m, 200, 300m i 400m.

Wyniki  Relacja z 6 edycji  Wydarzenie na Fb  Strona na Fb  

 

Partnerem głównym wydarzenia jest Rada dzielnicy X Swoszowice pod której to siedzibę w 2018 r.  zawitał bieg. Bieg Swoszowicki podczas wszystkich poprzednich edycji rozgrywany był na terenie osiedla Swoszowice. Jednak w 2018 roku, ze względu na rewitalizację Parku zdrojowego Uzdrowiska Swoszowice, wydarzenie zostało przeniesione na teren sąsiedniego osiedla Opatkowice. Start i meta Biegu Swoszowickiego ulokowana została obok obiektu Osiedlowego Stowarzyszenia Sportowego Opatkowianka przy ul. Inicjatywy Lokalnej 5 w Krakowie.

Największymi zaletami Biegu Swoszowickiego niewątpliwie są zielone i malownicze tereny, na których zawody są rozgrywane oraz różnorodność dystansów, wśród których ogromną popularnością cieszy się „Rodzinna mila”. W 2017 roku w biegu wzięło udział blisko 1 000 osób, natomiast w 2018 r.blisko 1 100 osób. Bieg w latach 2013-14 rozgrywany był wyłącznie na dystansie 5 km i 1,6 km po parkowych alejkach Uzdrowiska Swoszowice ze startem i metą na stadionie WLKS Krakus Swoszowice. W roku 2015 po raz pierwszy zdecydowano się wprowadzić nowy bieg uliczny na atrakcyjnej trasie o dystansie 10 km, prowadzącej ze Swoszowic, aż do Gminy Mogilany. Rozegrano wówczas także Akademickie Mistrzostwa Krakowa, co wpłynęło na znaczny wzrost frekwencji.


Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

 Partner główny


Sponsor główny