6. Bieg Swoszowicki

Bieg Swoszowicki, rozgrywany w Krakowie na terenie dzielnicy X Swoszowice, jest jednym z największych wydarzeń sportowych w Małopolsce. Jego szósta edycja odbędzie się 27 maja 2018 roku. Uczestnicy zawodów mają do wyboru dystanse: 10 km (Bieg główny), 5 km (Swoszowicka piątka) oraz cieszącą się ogromną popularnością Rodzinną milę o długości 1,6km, w której biorą udział całe rodziny. W ramach wydarzenia rozgrywane są także biegi dla dzieci, na dystansach od 50m, 100m, 200, 300m i 400m.

Zapisz się Trasa biegu Wydarzenie na Fb  Strona na Fb

 

Partnerem głównym wydarzenia jest Rada dzielnicy X Swoszowice pod której to siedzibę zawita tegoroczny bieg. Bieg Swoszowicki podczas wszystkich poprzednich edycji rozgrywany był na terenie osiedla Swoszowice. Jednak w tym roku ze względu na rewitalizację Parku zdrojowego Uzdrowiska Swoszowice, wydarzenie zostanie przeniesione na teren sąsiedniego osiedla Opatkowice. Start i meta Biegu Swoszowickiego odbędzie się obok obiektu Osiedlowego Stowarzyszenia Sportowego Opatkowianka przy ul. Inicjatywy Lokalnej 5 w Krakowie. Aktualnie na listach startowych biegu znajduje się ponad tysiąc zawodników. Zostało już niewiele wolnych miejsc, także „biegiem do zapisów”!

Największymi zaletami Biegu Swoszowickiego niewątpliwie są zielone i malownicze tereny, na których zawody są rozgrywane oraz różnorodność dystansów, wśród których ogromną popularnością cieszy się „Rodzinna mila”. W 2017 roku w biegu wzięło udział blisko 1 000 osób. Przewidywana liczba uczestników 6. edycji biegu to 1200 osób. Bieg w latach 2013-14 rozgrywany był wyłącznie na dystansie 5 km i 1,6 km po parkowych alejkach Uzdrowiska Swoszowice ze startem i metą na stadionie WLKS Krakus Swoszowice. W roku 2015 po raz pierwszy zdecydowano się wprowadzić nowy bieg uliczny na atrakcyjnej trasie o dystansie 10 km, prowadzącej ze Swoszowic, aż do Gminy Mogilany. Rozegrano wówczas także Akademickie Mistrzostwa Krakowa, co wpłynęło na znaczny wzrost frekwencji.


Partner głównySponsor główny