8. Bieg Walentynkowy w Krakowie – pełen miłości i sportowej rywalizacji

8. Bieg Walentynkowy za nami. Po raz kolejny udało się nam zorganizować największy w Polsce bieg na walentynki. Przedsięwzięcie to jak zwykle zapewniło nam mnóstwo zabawy, ale i postawiło przed nami wiele wyzwań, z których udało się na szczęście wyjść zwycięsko! Liczne pozytywne komentarze i zadowoleni biegacze w pełni wynagrodzili nam cały włożony trud w organizację tego wydarzenia. W końcu robimy to dla Was! A co działo się podczas 8. Biegu Walentynkowego? Lepiej spytać, co się nie wydarzyło! 😍

8. Bieg Walentynkowy – tradycji stało się zadość!

Trzy dni przed walentynkami, czyli dokładnie 11 lutego 2024 roku odbył się 8. Bieg Walentynkowy w Krakowie. Jak zwykle uczestnicy mieli do pokonania 5-kilometrową trasę biegnącą wokół Błoń, i zakończoną tradycyjnym serduszkiem w Parku Jordana. Mogli ją przebiec w parze lub pojedynczo. Na końcu na wszystkich uczestników czekała tradycyjna WZ-etka i pamiątkowy medal.

Choć wydarzenie to ma swoją stałą formułę, która nadaje mu tego wyjątkowego klimatu, w tym roku postanowiliśmy wprowadzić nieco nowości! Jedną z nich byli Pacemakerzy – grupa wspaniałych biegaczy, którzy trzymali tempo na 19 min (Jakub Bal, Adrian Wieciech), 20 min (Paweł Matejski, Bogusław Opryszek), 22 min (Mateusz Sztandur, Jan Bielecki) i 25 min (Paweł Gałązka, Arkadiusz Guzanek). Depcząc im po piętach, wielu uczestników złamało swoje życiówki i z satysfakcją przebiegło linię mety!

Nowością były także pamiątkowe kwiato-buciki z 8. Biegu Walentynkowego, które podbiły serca uczestników. Wzbogaciły niejeden strój na nasz konkurs.

8. Bieg Walentynkowy – wyniki i nowe rekordy tras!

A jak skończyła się sportowa rywalizacja wśród najlepszych zawodników? Oczywiście nie obyło się bez kolejnych rekordów trasy. Czy można Bieg Walentynkowy pokonać jeszcze szybciej? O tym pewnie przekonamy się za rok.

Na starcie stanęło wielu zeszłorocznych zwycięzców, którzy postanowili obronić swój tytuł. Jednak nie było to zadanie łatwe, ponieważ tuż za nimi ustawili się ambitni biegacze, którzy mieli zamiar mocno pokrzyżować im plany. Z niecierpliwością wyczekiwaliśmy zwycięzców na mecie. Wśród par najszybsi okazali się Paulina Gaj i Bartosz Zając, ustanawiając kolejny rekord trasy i broniąc swojego tytułu najszybszej pary w Krakowie. Gratulujemy! A kto zajął kolejne miejsca?

 1. Paulina Gaj i Bartosz Zając – 17:48
 2. Aleksandra Bazułka i Łukasz Bachleda 18:14
 3. Ola i Szymon Tkaczyk – 18:21
 4. Joanna i Piotr Szczepanik 19:35
 5. Anita Górna i Michał Targosz 19:53
 6. Magdalena Płaziak-Kowalska i Krzysztof Kowalski 19:58
Najszybsze pary

Wśród najszybszych par znalazły się także najszybsze małżeństwa:

 1. Ola i Szymon Tkaczyk – 18:21
 2. Piotr i Joanna Szczepanik – 19:35
 3. Magdalena Płaziak-Kowalska i Krzysztof Kowalski – 19:58
Najszybsze małżeństwa

Podczas biegu Do Wzięcia emocje były równie duże. Zadawaliśmy sobie pytanie, czy Paulinie i Rafałowi uda się obronić zeszłoroczny tytuł? Ano udało się! A Rafał dodatkowo urwał z rekordu trasy dobrych 27 sekund! A tak przedstawiało się podium wśród najszybszych Pań i Panów na trasie 8. Biegu Walentynkowego:

Najszybsze kobiety biegu Do Wzięcia

 1. Paulina Kicilińska – 17:54
 2. Agnieszka Cader – 18:14
 3. Izabela Suder – 18:54

 

Najszybsi mężczyźni biegu Do Wzięcia

 1. Rafał Sułkowski – 14:58
 2. Łukasz Kapłon – 16:17.05
 3. Michał Suchan – 16:17.85

Konkurs na przebranie i wytypowanie 8. czasu na mecie – kto miał szczęście?

Już od kilku lat w ramach Biegu Walentynkowego organizowane są dodatkowe konkursy dla wszystkich uczestników biegu. Nagrody i wyróżnienia można było zdobyć w ramach konkursu na najlepsze przebranie i konkursu na wytypowanie czasu 8. zawodnika na trasie. Komu się poszczęściło?

W tym roku w ramach konkursu na najlepsze walentynkowe przebranie było kilka par młodych, serc, biedronek, ale zdarzył się także Wojownik Miłości czy jednorożec, którym udało się stanąć na podium. Oto zwycięzcy konkursu na najlepsze walentynkowe przebranie:

 1. Wiktor Cepil
 2. Monika Wojciechowska
 3. Bernadeta Piechówka
 4. Joanna Łukasik
 5. Aleksandra Budkowska

Jako ósmy metę 8. Biegu Walentynkowego pokonał Aleksander Zwierniak z czasem 17:06. Najlepiej wytypowali czas:

 1. Michał Tarnowski
 2. Dominika Świętek

8. Bieg walentynkowy

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

8. Bieg Walentynkowy w mediach i obiektywie naszych fotografów

W tym roku także i my możemy się pochwalić rekordami. Jeszcze nigdy nie było tak głośno w mediach o naszym biegu jak właśnie podczas 8. jego edycji! Wspaniałe relacje z biegu możecie zobaczyć dzięki Radio Kraków, Kronika, Gazeta Krakowska czy Telewizja Kraków!

Uczestnicy mogą cieszyć się także rekordową liczbą pamiątkowych zdjęć, ponieważ na naszym biegu zjawiło się aż czterech doskonałych fotografów, których efekty pracy możecie oglądać poniżej i w naszych mediach społecznościowych 😍.

Karol Olszański cz. 1Karol Olszański cz. 2Mateusz GałązkaWiktoria Kamińska cz. 1Wiktoria Kamińska cz. 2Maciej Zygmunt cz. 1Maciej Zygmunt cz. 2Maciek Zygmunt cz. 3

8. Bieg Walentynkowy nie odbyłby się bez zaangażowania wielu osób i pomocy naszych sponsorów. Dziękujemy:

💝 naszemu sponsorowi głównemu Wiarygodny Deweloper – Instal Kraków S.A..

💝 naszym Partnerom Kraków PL #KrakówwFormie, Uniwersytet Jagielloński Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

💝 wszystkim naszym Sponsorom: Nokia, Wadowscy Autoryzowany Dealer Kia, HOKA, Greek Trade – Gwarancja dobrego smaku, Appartme, Sklep Biegacza, GU Energy Labs, Wawel, Polar i Hindus Indian Food

💝 Dziękujemy za dbanie o bezpieczeństwo naszych uczestników Komenda Policji W Krakowie oraz BOSS Protection Group.

💝 Dziękujemy naszym fotografom Maciek Zygmunt, Mateusz Gałązka, Karolowi Olszańskiemu Fear The Return i Wiktorii Kamińskiej

💝 Ogromne podziękowania dla wszystkich ponad 40 członków Stowarzyszenia zaangażowanych w organizacją biegu oraz naszych ponad 20 Wolontariuszy! Bez Was to wszystko byłoby niemożliwe!

💝 Ogromne brawo dla wszystkich uczestników! Brawo dla Was!