Wzrost PKB na naszych otwartych treningach!

Treningi biegowe ITMBW

Słonecznego popołudnia 25 kwietnia 2018 r., dokładnie w 685 rocznicę koronacji w katedrze wawelskiej Kazimierza III Wielkiego na króla Polski, fanatycy aktywnej formy spędzania czasu spotkali się w grodzie Kraka, by uczcić ósmą w tym roku tygodnicę środowych, darmowych i otwartych treningów biegowych organizowanych przez nasze stowarzyszenie, finansowanych dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego Dzielnicy XI.

Uczestnicy tego legalnego zgromadzenia spotkali się na słynnym już placu marketu Carrefour (wł. Piazza di Mercato Carrefour), przy ul. Wincentego Witosa 7 w celu zwiększenia PKBPrędkości Każdego Biegacza! Organizatorzy szacują ilość ochotników na podobnym poziomie jak frekwencja na ostatnich marszach Komitetu Obrony Demokracji. Z ramienia Prezesa (ITMBW oczywiście), na pierwszą damę środowych treningów została mianowaną trener Justyna Woźniak. Natomiast sami uczestnicy treningu postawili sobie za cel spalenie kalorii w liczbie zbliżonej z wysokością premii przyznanych ministrom przez partię rządzącą i trzeba przyznać, że brakło niewiele…

Obywatele z różnych sfer biegowych

Dzisiejszy program przygotowany przez naszą trener zakładał biegową wycieczkę na jedno z najbardziej niedocenianych miejsc na turystycznej mapie Krakowa – Kopiec Kraka, a tam ćwiczenia podbiegów. Obywatele z różnych sfer biegowych – zarówno zaczynający przygodę z truchtaniem, jak również ci biegający maraton poniżej 3h nie odważyli się skrytykować autorytarnych metod treningowych Pani Trener. Jeśli już jesteśmy przy maratończykach to szokowała liczba osób biorących udział w niedzielnym 17. PZU Cracovia Maraton, a których po zaledwie dwóch dniach już swędziała ich noga od braku mocnego treningu! Jak mawiają Francuzi – „chapeau bas” dla każdego z Was za to, że w przeciwieństwie do nadsekwańczyków nie poddajecie się!

BOR i CBA

Co może wydawać się szokujące w naszych rodzimych realiach, obietnica i program przygotowany przez osobę rządzącą został wykonany w 100%! Pierwszym punktem była realizacja biegowej wycieczki do podnóża Kopca Kraka. Nadrzędnym środkiem w realizacji tego celu okazał się program 6:00+, zakładający tempo nieco wolniejsze niż 6 minut na pierwszy i każdy kolejny kilometr! Taka forma socjalu niewątpliwie pozwoliła dotrzeć w komplecie wszystkim uczestnikom na wspaniały punkt widokowy, gdzie swoją funkcję pełnił BOR – Bardzo Oryginalna Rozgrzewka. Dość powiedzieć, że odwiedziło nas CBA – czyli skip C, skip B oraz skip A. Po kilku kolejnych ćwiczeniach rozciągnęliśmy się bardziej niż dziura budżetowa, a rozgrzani byliśmy bardziej niż kandydaci na prezydenta podczas telewizyjnej debaty.

PIT oraz CIT w jednym

Wtedy o sobie dały znać PIT oraz CIT w jednym – Podbiegi Interwałowo Trenowane w Całkiem Intensywnym Tempie. Co może dziwić wszyscy z radością płacili daninę, dając maksimum ze swoich możliwości i dyspozycji dnia. Nikt też nie donosił na sąsiada, gdyż każdy z nas wiedział, że to co dziś damy od siebie zaprocentuję w przyszłości!

Po treningu nikt nie spieszył się do domu!

KNF, NBP, ZUS i JOW-y

Wkrótce spodziewamy się, że KNF (Kontrola Naszej Formy) poprzez podwyżkę stóp i nóg, a konkretnie ich mocy, doprowadzi do inflacji formy przy jednoczesnej deprecjacji tkanki tłuszczowej, tak pożądanej przez NBP – Nasz Biegowy Potencjał! W drodze powrotnej zawiązało się kilka koalicji, która każda swoim tempem wróciła o zachodzie słońca na miejsce zbiórki. Po zakończeniu treningu część uczestników pozostała dłużej na obradach, gdzie dzięki endorfinom zawitał do nas ZUS – Zniewalający Uśmiech Sportowca! Kolejnego dnia w zależności od czasu i poglądów jedni uczestnicy spotkają się ponownie na czwartkowym biegu I Ty Możesz Biegać Wieczorem, drudzy potruchtają w samotności, a dla innych lekarstwem na wszystko będą tzw. JOW-y, czyli Jednodniowe Odpoczynki Właściwe!

Opinie uczestników

Podczas wieczornych obrad na temat treningów głos zabrało kilkoro uczestników. Oto niektóre z wypowiedzi:

         Agnieszka

„Decyzja o przyłączeniu się do ITMBW była jedną z lepszych jakie podjęłam. Treningi biegowe prowadzone przez najlepszych pod słońcem trenerów są okazją nie tylko do szlifowania formy, dzielenia się ze sobą cennymi uwagami, lecz również do nawiązywania nowych znajomości i spędzania czasu w towarzystwie niesamowitych ludzi. Pasja łączy! Polecam wszystkim, naprawdę warto!”


Andrzej

„Przyjeżdżamy z Ruczaju gdzie Justyna w ubiegłym roku prowadziła zajęcia. Treningi te są zawsze wymagające, ale co ważne zawsze jest zwracana uwaga na poprawność wykonania ćwiczeń. Dodatkowo mamy świadomość naszej nie najlepszej techniki biegu, a tutaj możemy ją poprawić”


Grzegorz

„Najważniejsza w treningach jest mobilizacja. Samemu czasem ciężko się ruszyć, może za godzinę, może jutro. A taki trening jest mobilizacją: nie, nie jutro. Dziś. Dziś na 19:00. Do tego w grupie zawsze jest nam raźniej. Co dla mnie bardzo istotne – gdy zaczynałem biegać (4 lata temu), to po prostu zakładałem buty, ubranie i truchtałem 3-4km. Następnego dnia ciężko było po schodach zejść. Przypadkiem się zdarzyło, że miałem dwa razy indywidualne zajęcia z trenerem. Zaczęło się podstawowe rozciąganie. I następnego dnia człowiek normalnie funkcjonuje. Owszem, wszystko można wyczytać w internecie, ale teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką. Osoba zorientowana (trener) zwróci choćby uwagę na błędy – typu wyprostować się, praca rąk …”

Marcin

Treningi biegowe prowadzone są w taki sposób, że daje na nich z siebie wszystko, a mimo to uśmiech nie schodzi mi z twarzy 🙂 Dbałość o szczegóły, zróżnicowanie ćwiczeń, konsekwencja w ich wyborze procentuje z każdym miesiacem i wraca z nawiązką podczas każdego startu w sezonie. Dzięki nim udało mi się poprawić szybkość oraz technikę biegową, wiem też ile jeszcze przede mną – dlatego staram się nie opuszczać żadnego terningu!”


Mirosław

Uwielbiam treningi ITMBW. Uczęszczam od blisko dwóch lat, a moje wyniki, forma jak i samopoczucie znacznie poszły w góre. Treningi sa zróżnicowane – technika, szybkość, podbiegi – dla każdego coś dobrego. Polecam zarowno tym zaawansowanym jak i początkującym. Każdy Może Być Wielki!”


Paweł

Treningi odbywają się na południu Krakowa, ze względu na moje miejsce zamieszkania mam do pokonania blisko 10km, lecz dystans dwukrotnie dłuższy nie byłby dla mnie barierą. Z racji miłości do długich dystansów często przybywam na nie biegowo, dzięki czemu łączę ciekawy i urozmaicony trening techniczny, siłowy lub wytrzymałościowy z długim wybieganiem. A wszystko to w doborowym towarzystwie pozytywnie zakręconych aktywnych osób! Nie mogę doczekać się, aż mieszkańcy mojej lub którejś z północnych dzielnic Krakowa wybiorą w Budżecie Obywatelskim na 2019 rok projekt podobnych treningów”

W bliskości centrum Krakowa biegamy po takim terenie!

Jeśli więc zastanawialiście się czy warto brać udział w organizowanych przez ITMBW treningach Wasze wątpliwości powinny zostać rozwiane. Jest to miejsce spotkań młodych i starszych osób, szczuplejszych i tych słusznej postury, szybkich i wolnych, których łączy wspólna pasja do aktywności fizycznej.

Treningi biegowe ITMBW

Zapraszamy na jeden, a najlepiej każdy z naszych darmowych, ogólnodostępnych treningów biegowych.

poniedziałek, 18:30 – trener Jakub Woźniak. Zbiórka Park Aleksandry przy zajezdni autobusowej (zajęcia realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego dzielnicy  XII Bieżanów-Prokocim).

wtorek, 18:30 – trener Tomasz Kawik. Zbiórka na Rynku Podgórskim (organizowane od 2016 roku treningi Stowarzyszenia na terenie dz ielnicy XIII Podgórze).

środa, 19:00 – trener Justyna Woźniak. Zbiórka przy wejściu do marketu Carrefour, ul. Witosa 7 (zajęcia realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego dzielnicy XI Podgórze Duchackie).

czwartek, 20:00 – I Ty Możesz Biegać Wieczorem. Cotygodniowe wieczorne, bezpłatne biegi na 5 i 10 km ze startem w okolicy Mostu Dębnickiego.

piątek, 19:00 – trener Dariusz Boroń. Zbiórka na rogu ulic Nowosądecka i Łużycka (zajęcia realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego dzielnicy XI Podgórze Duchackie).


Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej i fanpage! Uważasz, że masz zbyt daleko na nasze treningi odwiedź nas choć raz i zagłosuj na nasze projekty w czerwcowych głosowaniach do Budżetu Obywatelskiego w Twojej dzielnicy! Być może za rok treningi zawitają właśnie u Ciebie! Szczegóły projektów podamy już wkrótce.

Jeżeli już z nami trenowałeś i tak jak my – chcesz Być Wielki, zapraszamy w nasze szeregi:)
Dołącz do nas!