11,5km pod górkę, czyli 3. Bieg Kurierów Sądeckich

3. Bieg Kurierów Sądeckich

11,5km i ponad 800m przewyższenia, bieg typu alpejskiego – czyli cały czas pod górkę 🙂 „Będzie fajnie” mówili…  Przynajmniej mówił tak Maciek, który namówił nas na 3. Bieg Kurierów Sądeckich. Do tej pory nie wiem czemu mu uwierzyłam.. 😛

O biegu

3. Bieg i Rajd Kurierów Sądeckich to mała impreza, której trasa biegnie z Rytra do schroniska na Przehybie. Impreza jest bardzo klimatyczna – muzyka, oprawa, medale (drewniane, ładne!) i takie tam.. 🙂 Organizowany jest też konkurs na stylizowane stroje z lat kurierskich – szczególny podziw należy się osobom, które przy tej temperaturze dzielnie maszerowały w nich pod górę!

Kibiców było naprawdę sporo, turyści, a również osoby z Rajdu, który wyruszył wcześniej zagrzewali do biegu oraz ratowali wodą, co przy tej temperaturze było wybawieniem 🙂 Na mecie na bogato – różne owoce, woda, kompocik, naleśniki z dżemem i bitą śmietaną i genialny widok na Tatry!

Na deser mieliśmy powrót ze schroniska do samochodu, czyli ok. 9km spaceru 🙂 Chłopaki zadowoleni, z ładnymi czasami, ja mniej, ale chyba jeszcze tam wrócę, po lepszy czas 😉

Nasze wyniki:

Maciek 1:11:02 (9. OPEN)
Grzesiek 1:13:18 (15. OPEN)
Mirek 1:13:52 (16. OPEN)
Judyta 1:30:59 (4. Kobieta, 47. OPEN)


Organizatorem imprezy pn. „3. Bieg i Rajd Kurierów Sądeckich”, w skrócie „3. Bieg Kurierów Sądeckich” było Stowarzyszenie Visegrad Maraton Rytro. Jak przekonuje organizator do celów imprezy należy: propagowanie wiedzy z historii najnowszej w sposób atrakcyjny dla każdego pokolenia. Promocja biegania jako forma rodzinnego spędzania wolnego czasu, zdrowego stylu życia i sportu. Promocja walorów turystycznych Beskidu Sądeckiego i Gminy Rytro.

 

Fot. Natalia Podsadowska