Bieg Nowohucki

O imprezie

IV Nowohucki Bieg Wokół Zalewu odbył się w niedzielę 16 września 2018 roku w Krakowie. Bieg zorganizowany został przez Stowarzyszenie ITMBW oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków Wschód.

Wyniki   Lista startowa  Regulamin  Wydarzenie na Fb


Biuro zawodów i trasa biegu

Miasteczko biegowe zlokalizowano na stadionie MOS Kraków Wchód na os. Szkolnym 39 w Krakowie. Dystans biegu to 5 km – 3 okrążenia dookoła zalewu ze startem i metą na stadionie lekkoatletycznym MOS-u.


Pakiet startowy

Dla wszystkich uczestników w pakiecie startowym czekały okolicznościowe koszulki.


Pamiątkowe medale

Natomiast wszyscy uczestników, którzy ukończyli bieg otrzymali na mecie specjalnie zaprojektowane na wydarzenie odlewane medale.

Medale na 4 Bieg Wokół Zalewu Nowohuckiego


Biegi dla dzieci

W ramach imprezy dodatkowo, przed biegiem na dystansie 5 km,  rozegrane zostały Biegi Rodzinne: Bieg Przedszkolaków, Sztafetowe Biegi Rodzinne i Sprint rodzinny. Udział w biegach był bezpłatny. Poniżej szczegółowe informacje.

 

Bieg Przedszkolaków – godz. 12.20

Sposób i zasady uczestnictwa: Bieg przedszkolaków przewidziany w 3 kategoriach wiekowych:

 • kat. do lat 4 (ur. do 2014 włącznie)
 • kat 5 lat (ur. w 2013)
 • kat. 6 lat (ur. w 2012)

Wspólny bieg oraz klasyfikacja dziewczynek i chłopców. Bieg na dystansie ok. 100 m na stadionie lekkoatletycznym. Nie ma wcześniejszych zapisów dziecka na bieg, natomiast wystarczy stawić się na starcie, w odpowiedniej grupie wiekowej (informacje będą przekazywane na bieżąco przez osobę prowadzącą bieg).

Nagrody: Każde dziecko otrzyma medal uczestnictwa, natomiast pierwsza „trójka” z każdego biegu otrzyma nagrody, które zostaną wręczone o godz. 13:05 na głównej scenie (opiekunowie proszeni są o dopilnowanie i doprowadzenie dziecka w okolice wejścia na scenę).


Sztafetowe Biegi Rodzinne (składy 4, 3 i 2 osobowe) – start 11.45

Biegi sztafetowe rozgrywane na dystansie 400 metrów (jedno okrążenie na stadionie). Docelowo planowane są 3 klasyfikacje (4 osobowa – mama + tata + dziecko + dziecko lub rodzic + dziecko + dziecko + dziecko), 3 osobowa (mama + tata + dziecko lub rodzic + dziecko + dziecko), 2 osobowa (rodzic + dziecko). Przyjmowanie zgłoszeń do biegu od godziny 10.45 w biurze zawodów biegów rodzinnych w w/w kategoriach. Biegamy z pałeczką sztafetową. Składy 4 osobowe po 100 m każda zmiana, 3-osobowe – po ok. 133 m oraz 2osobowe – po 200 m każdy.

Dekoracja najlepszych w każdej kategorii przewidziana o godz. 13.10 na głównej scenie.

 • 3 puchary rodzinne za miejsca 1-3 (w kategorii 4-osobowej),
 • 3 puchary za miejsca 1-3 (w kategorii 3-osobowej),
 • 3 puchary za miejsca 1-3 (w kategorii 2-osobowej),
 • medale dla wszystkich za podium,
 • drobne upominki od organizatora.

Sprint rodzinny – godz. 11.30 -12.20

Biegi sprinterskie rozgrywane na dystansie 50 metrów. Start z bloku startowego, po swoich torach, na sygnał dźwiękowy (strzał z pistoletu) z elektronicznym pomiarem czasu. Docelowo planowane są 3 klasyfikacje (4 osobowa – mama + tata + dziecko + dziecko lub rodzic + dziecko + dziecko + dziecko), 3 osobowa (mama + tata + dziecko lub rodzic + dziecko + dziecko), 2 osobowa (rodzic + dziecko). Zapisy do biegu bezpośrednio na starcie (rywalizacja w odpowiedniej kategorii 4, 3 lub 2 osobowej).

Będzie prowadzona klasyfikacja łączna wszystkich uczestników drużyny rodzinnej na podstawie zsumowanego czasu łącznego uczestników. Wygrywa rodzinna, która łącznie pokona dystans w najkrótszym czasie. Osobna klasyfikacja dla 4, 3 i 2 osobowych drużynach rodzinnych. Zastrzega się możliwość uczestnictwa danego zespołu wyłącznie w jednej klasyfikacji rodzinnej.

Dekoracja najlepszych w każdej kategorii rodzinnej przewidziana o godz. 13.20.

 • 3 puchary rodzinne za miejsca 1-3 (w kategorii 4-osobowej),
 • 3 puchary za miejsca 1-3 (w kategorii 3-osobowej)
 • 3 puchary za miejsca 1-3 (w kategorii 2-osobowej)
 • medale dla wszystkich za podium.
 • drobne upominki od organizatora.

Relacja z ostatniej edycji imprezyProjekt realizowany jest w ramach Programu minigrantów ArcelorMittal Poland „Działamy lokalnie”