Summer Run, czyli potwór z Jeziora Rożnowskiego

Włosi mają urokliwe Garda czy Como. Niemcy, Austriacy i Szwajcarzy współdzielą Jezioro Bodeńskie, a atrakcją Peru i Boliwii jest Titicaca. My także możemy pochwalić się malowniczymi zbiornikami wodnymi z widokami na góry. Najlepszym przykładem jest Jezioro Rożnowskie, gdzie 24 czerwca w Gródku nad Dunajcem odbyła się trzecia odsłona biegów z cyklu Tour de Małopolska – Summer Run.

Summer Run – walka z potworami

Choć wskazania termometrów dalekie były od typowych letnich temperatur, a dżdżysta pogoda bardziej upodobniała okolice do Loch Ness – nasi klubowicze zjawili się w kilkudziesięcioosobowym składzie! Oprócz warunków atmosferycznych oraz krajobrazów ze słynnym szkockim jeziorem Summer Run łączą również legendy o potworach. Tą zmorą wedle opowiadań niektórych naocznych świadków mają być okropne, niebezpiecznie i mordercze podbiegi czające się niemal za każdym zakrętem trasy, które skutecznie wystraszyły niektórych biegaczy do pojawienia się na starcie. Co sądzą ci odważni rycerze, którzy wystartowali? Tu zdania są podzielone – wielu uczestników na mecie stwierdziło, że nie taki diabeł straszny jak go malują, część osób była zdania, że te dwa pagórki na trasie to nie żadne potworki i żałowali zbytniego oszczędzania się w pierwszej części dystansu, a pozostali faktycznie w tej biegowej bajce widzieli smoki. Jak jest naprawdę możecie przekonać się już za rok!

Mistrzostwa ITMBW

Przy okazji biegu zorganizowane zostały II Mistrzostwa ITMBW o Puchar Prezesa. Tytułu wywalczonego w poprzedniej edycji bronili Magdalena Nabielec oraz Mateusz Sztandur, ale jak się okazuje łatwiej zdobyć tytuł niż go obronić. O ile Magda dobrowolnie abdykowała, deklasując w tym czasie rywalki w X Biegu w Pogoni za Żubrem, Mateusz heroicznie walczył na trasie. Wakujący tytuł wśród pań zdobyła Anna Francuz, zajmując trzecie miejsce wśród wszystkich startujących kobiet, a wśród naszych mężczyzn najszybszy okazał się Paweł Strękowski, jednocześnie piąty w klasyfikacji OPEN. Warto dodać, że rywalizacja o podium była o wiele bardziej zacięta niż mecz Polski z Kolumbią na mundialu i o miejscach decydowały sekundy – trzeci Andre Murano wyprzedził Bogusia Opryszka o zaledwie 7 sekund, a wśród Pań Agnieszka Bodzioch i Anna Węgrzynowicz uzyskały niemal identyczny wynik (minimalnie brutto szybsza była Agnieszka, a netto Anna).

Rywalizacja w Summer Run to jednak przede wszystkim zabawa drużynowa, gdzie rywalizacja toczy się pomiędzy kwartetami z co najmniej jedną kobietą w składzie. Wystawiliśmy łącznie osiem zespołów, z czego aż trzy znalazły się w czołowej dziesiątce, a ekipa ITMBW 2 w składzie Magdalena Rychlik, Rafał Oświęcimka, Paweł Strękowski, Mirosław Urban stanęła na najniższym podium!

Nasze rezultaty:
5. Paweł Strękowski – 39:14
11. Michu Targosz – 40:32
13. Andre Murano – 40:46
14. Bogusław Opryszek – 40:53
20. Łukasz Rogoziński – 41:20
 
Mirek Urban – 42:13
Paweł Kostrzewa – 42:43
Rafał Oświęcimka – 43:24
Anna Francuz – 43:37, III Miejsce wśród kobiet!
Paweł Gałązka – 44:10
Mateusz Sztandur – 44:49
Dominik Suchanek – 44:54
Tomasz Opyrchał – 45:28
Łukasz Micał – 45:44
Mieczysław Gałązka – 46:00
Piotr Szawul – 46:46
Edward Oliwa – 47:49
Magdalena Rychlik – 48:06
Grzegorz Antoni – 49:06
Waldemar Dziedziniewicz – 49:36
Anna Węgrzynowicz – 50:10
Agnieszka Bodzioch – 50:16
Mateusz Gałązka – 50:53
Stanisław Piątek – 54:53
Liuba Pudlyk – 55:43
Agnieszka Dziedziniewicz – 56:58
Roman Mleko – 59:03
Grzegorz Garzeł – 1:03:14
Grzegorz Sowa – 1:06:52