REKORDOWY 6. BIEG WALENTYNKOWY

W miniony weekend w Parku Jordana królowała czerwień! Wszystko dzięki blisko 1000 biegaczom, którzy wystartowali w 6 edycji Biegu Walentynkowego. Unikalna atmosfera biegu przyciągnęła nie tylko amatorów biegania, ale także najszybszych zawodników z całego województwa małopolskiego.

O biegu

Krakowski Bieg Walentynkowy to największa impreza dla wszystkich osób kochających bieganie w Polsce. Jej szósta edycja odbyła się 13 lutego 2022 roku w Parku im. dr Henryka Jordana. Celem wydarzenia rokrocznie jest uczczenie Święta Zakochanych w aktywny sposób oraz zachęcenie jak największej liczby mieszkańców Małopolski do rozpoczęcia i rozwijania swojej przygody z bieganiem.

Do udziału w biegu (2 kategorie: „Do wzięcia” i „Bieg Par”) niezmiennie przyciągnął niezwykły klimat związany z atrakcyjnością Krakowa jako wyjątkowego miasta do spędzenia Walentynek. Według wszystkich uczestników imprezy bardzo pozytywnie oceniana jest niezmienna od pierwszej edycji trasa biegu o kształcie serca, która wiedzie m.in. ścieżkami Parku im. Henryka Jordana w Krakowie wśród popiersi wielu zasłużonych polskich bohaterów narodowych. Nowością w 2022 roku była atestowana trasa.

Rzadko spotykana jest formuła biegu w kategorii PARY, gdzie każda para biegnie będąc złączona specjalną opaską, co powoduje, że jest to jeden z najbardziej radosnych i „uśmiechniętych” biegów w Polsce. Każdy uczestnik biegu w pakiecie startowym w pakiecie startowym otrzymał numer startowy z chipem do pomiaru czasu i unikalne, skarpetki biegowe z kultowym już hasłem biegu all you need is RUN! Zwycięzców biegów uhonorowaliśmy zaproszeniami m.in. do restauracji, hotelów, salonów kosmetycznych, term, teatru czy kina.

Bieg Par

Emocje jakie towarzyszyły podczas Biegu Par były niesamowite. Od samego początku na prowadzenie wyszły 4 pary, które przebiegły w grupie aż 4 km. Im bliżej mety tym rywalizacja stała się ciekawsza. Po mocnym finiszu wygrała para Paulina Gaj i Bartosz Zając. W wywiadzie dla Kraków.PL nie ukrywali, że zajęcie 1 miejsca było dla nich lekkim zaskoczeniem.

Nagrodzone zostały 6 najszybszych par
1. Paulina Gaj i Bartosz Zając – 18:12 – rekord trasy!
2. Olga Janiszewska i Tomasz Opyrchał – 18:16
3. Beata Popadiak i Paweł Matejski – 18:19
4. Magdalena Heród i Grzegorz Kunc – 18:30
5. Bogusława Garczyńska-Wąs i Andrzej Wąs – 20:23
6. Magdalena Płaziak-Kowalska i Krzysztof Kowalki – 20:51

Bieg „Do wzięcia”

Bieg „Do wzięcia” zgromadził na starcie jednych z najszybszych zawodników w Małopolsce. Tym razem 3 krotny zwycięzca Biegu Walentynkowego – Jakub Woźniak musiał uznać wyższość Rafała Sułkowskiego, który marzył o zwycięstwie w naszej imprezie. Wynik 15:24 jest rekordem trasy! Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się wicemistrzyni Polski z 2017 w Maratonie – Paulina Golec. Dzięki swojej rewelacyjnej formie i sprzyjającej pogodzie pobiła rekord trasy kobiet! Widać, że z roku na rok impreza przyciąga coraz to szybszych zawodników.

Podium 6. Biegu Walentynkowego prezentuje się następująco:
Mężczyźni
1. Rafał Sułkowski – 15:24 – rekord trasy!
2. Dariusz Boroń – 15:38
3. Jakub Woźniak – 15:44

Kobiety
1. Paulina Golec – 17:35 – rekord trasy!
2. Beata Popadiak – 18:12
3. Dominika Sosnowska – 19:25

Oficjalne wyniki

Podziękowania

💝Dziękujemy wszystkim osobom, Partnerom, Sponsorom, dzięki którym mogła odbyć się ta impreza. Dziękujemy naszemu Sponsorowi Głównemu Wiarygodny Deweloper – Instal Kraków S.A. 👏 Dziękujemy Województwu Małopolska za wsparcie tego wydarzenia 👏

💝Dziękujemy naszym Partnerom Kraków PL, Uniwersytet Jagielloński Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego👏

💝Dziękujemy wszystkim naszym Sponsorom: HOKA Hoka Runners Poland, Polar, Greek Trade – Gwarancja dobrego smaku, Sylveco – naturalne kosmetyki, Love Catering, Appartme, Sklep Biegacza, Gorący Potok, Salsa House, Błonia Bistro, Kino Kijów, Dotfizjo, Bezglutelove – Piekarnia bezglutenowa, Błonia Sport, Pizza Winchester, Studio Fryzur Image, Kolczyki na języki – Studio piercingu, Muzeum Krakowa, Park Wodny Kraków oraz Dental Arts Studio 👏

💝Dziękujemy za dbanie o bezpieczeństwo naszych uczestników Komenda Policji W Krakowie oraz BOSS Protection Group.

💝Dziękujemy naszym Partnerom medialnym: Radio Kraków, LoveKraków.pl i TVP3 Kraków👏.

💝Dziękujemy naszym fotografom Ewelina Kempa Fotografia, Mateusz Gałązka Fotografia oraz Damian Opioła fotografia 👏
Dziękujemy za piękne statuetki na #ITMBWieczorem od Carve.pl

💝Ogromne podziękowania dla wszystkich 35 członków Stowarzyszenia zaangażowanych w organizacją biegu oraz naszych 30 Wolontariuszy! Bez Was to wszystko byłoby niemożliwe!

💝Ogromne brawo dla wszystkich uczestników! Pomimo kilku stopni na plusie zdecydowaliście się bawić razem z nami. I nie przeszkodziła w tym także trudna sytuacja pandemiczna. Brawo dla Was! 👏

Mamy nadzieję, że skarpetki dobrze leżą oraz, że nie chodzicie dziś w innych poza naszymi walentynkowymi z napisem #allyouneedislove 😍

Galeria zdjęć

fot. Mateusz Gałązka – cz. I fot. Mateusz Gałązka – cz. IIfot. Ewelina Kempafot. Damian Opioła


 

SPONSOR GŁÓWNY


 


 


 


 


 

LogoMałopolskapng

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego