Legendarny 9. Krakowski Bieg Swoszowicki

9. Bieg Swoszowicki przeszedł do historii. Na jego temat krąży już wiele mitów, legend i przypowieści. W iście filmowej scenerii krakowskiego uzdrowiska Swoszowice swoje biegowe role odegrały setki biegaczy i biegaczek na kilku różnometrażowych dystansach. Zapytacie czy w tej bajce były smoki? A i owszem, pojawiły się! Tak więc zapraszamy do lektury bestsellera na temat największego krakowskiego biegu na południe od Wisły.

„Oj działo się” – jak zwykł mawiać prezes stowarzyszenia biegaczy I Ty Możesz Być Wielki – Rafał Oświęcimka. Stowarzyszenia, które po raz dziewiąty zorganizowało Krakowski Bieg Swoszowicki. Partnerem głównym biegu zostało Uzdrowisko Kraków-Swoszowice, na którego parkowym terenie umieszczono biuro zawodów, biegowe miasteczko EXPO, linia startu i mety, a także sporą część trasy wszystkich dystansów. Trasy, która ukazywała urokliwe tereny partnerskiej X Dzielnicy krakowskiej – Swoszowic. Swoją cegiełkę przy organizacji dołożył również Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Przy okazji tego typu dużych imprez sportowych nieocenione jest także wsparcie hojnych sponsorów – w szczególności Sponsora Głównego – Instal Kraków, czy partnera technologicznego, potentata w tej dziedzinie – firmy Nokia. Podziękowania dla wszystkich sponsorów biegu, bez których bieg by się nie odbył, a już na pewno nie w takiej postaci. W tym miejscu chcielibyśmy zaprosić również inne firmy zainteresowane współpracą na tak dużej imprezie jaką jest Krakowski Bieg Swoszowicki.

Bieg na 10 km

Wydarzenie 9. Krakowski Bieg Swoszowicki rozpoczęło się mocnym akcentem w postaci niesamowitego spektaklu na głównym dystansie 10 km. W role pierwszoplanowych aktorów wcielili się panowie Michał Kaczmarek, Jacek Rudziński oraz Ernest Zwirecki. Walcząc w stylu największych gwiazd kina akcji w takiej kolejności po „czerwonym dywanie”, w blasku fleszy ustawili się na podium. Główną kobiecą rolę odegrała Regina Kulka-Mnich, która wraz z Katarzyną Jabłońską oraz Elizą Kobielą stworzyły podiumowe trio aniołków Biegu Swoszowickiego.

Wyniki 10 km

Cieszymy się, że wszyscy aktorzy, którzy dotarli do mety otrzymali za swoje wyczyny zasłużone medale!

Bieg na 5 km

Drugą częścią swoszowickiej trylogii biegowej był dystans 5km. W rolę superbohatera zapragnął wcielić się nasz klubowicz, Mirosław Urban, prowadząc przez długi czas, jednak w końcówce magiczne moce odpuściły i wylądował tuż za triem zwycięskich muszkieterów – Radosławem Kłeczkiem, Mikołajem Piątkiem oraz Zbigniewem Borszowskim. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się klubowiczka ITMBW Dominika Sosnowska, która wyprzedziła Angelikę Kaczmarek i Joannę Szczepanik.

Wyniki 5 km

Rodzinna Mila

Ostatnim akcentem dorosłej części rywalizacji były biegi Klanów. Jednak w odróżnieniu do przydługawej opery mydlanej, w Swoszowicach rywalizowano na krótkometrażowym dystansie Rodzinnej Mili. Tu najszybsza okazała się rodzina Kowalskich w składzie Magdalena Płaziak-Kowalska oraz Krzysztof i Adam Kowalscy. Na drugim stopniu podium zameldowali się klubowicze ITMBW – Wojownicze (nie takie znowu) Żółwie Gałązka, czyli Paweł, Mateusz oraz Mieczysław. Podium uzupełniła familia Mrózek.

Wyniki Rodzinna Mila

Biegi dla dzieci

Na deser przenieśliśmy się do biegowej krainy czarów, gdzie w magicznych okolicznościach przyrody uzdrowiskowego parku, odbyły się bajkowe biegi dzieci. Tu zamiast wyników liczyły się uśmiechy i dobra zabawa. A tych było co nie miara. Zwłaszcza, że całości imprezy przyglądał się smok, który chętnie towarzyszył najmłodszym na fotografiach i dodawał ognia młodym adeptom najprostszej formy aktywności fizycznej. Postać tym bardziej godna wspomnienia, że nasza impreza zbiegła się z datą 50 rocznicy postawienia jego pomnika pod Wzgórzem Wawelskim. A czy wiecie, że według legendy to właśnie swoszowicka siarka przyczyniła się do dania spokoju przez tą bestie mieszkańcom grodu Kraka? To już wiecie!

Tak samo jak wiecie, że widzimy się za rok na jubileuszowej edycji Krakowskiego Biegu Swoszowickiego! Do zobaczenia!

Galeria

Biegi dla dzeci – fot. Maciej Zygmunt Dekoracja- fot. Maciej ZygmuntBS – fot. Maciej ZygmuntBS – fot. Mateusz Gałązka


 

SPONSOR GŁÓWNY 


Partner technologiczny
 

LogoMałopolskapng

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego