11. Krakowski Bieg Swoszowicki – rodzinne bieganie po parku!

Za nami 11. Krakowski Bieg Swoszowicki. Jak zwykle było ciepło i rodzinnie. Uczestnicy biegu mogli liczyć na dzień pełen pozytywnej rywalizacji sportowej na dystansach od 50 m po 10 km! Przedstawiamy krótką relację z tego wyjątkowego dnia i nazwiska najszybszych zawodników! 

11. Krakowski Bieg Swoszowicki – to było wyjątkowo rodzinne bieganie!

11. Krakowski Bieg Swoszowicki

Krakowski Bieg Swoszowicki organizowany jest od początku istnienia klubu ITMBW. W tym roku mieliśmy przyjemność po raz 11. gościć biegaczy z Karkowa i okolic w Swoszowicach –pięknej i zielonej dzielnicy X naszego miasta.

Tegoroczna edycja biegu była iście rodzinna, co podkreślała wyjątkowa data – 26 maja. Ponad 1000 biegaczy zgłosiło się na starcie naszych biegów w najróżniejszych kategoriach wiekowych. Ten event po raz kolejny połączył kilka pokoleń biegaczy w jednej wspólnej pasji.

11. Krakowski Bieg Swoszowicki z pewnością zapamiętamy na długo. Wszystko z powodu wyjątkowej, rodzinnej atmosfery. Po raz pierwszy gościliśmy dziewczyny z UKS Wilga, które zagrzewały do biegu. Po raz pierwszy także mieliśmy niecodzienny wynik biegu głównego! Oj działo się!

Wyniki 11. Krakowskiego Biegu Swoszowickiego

Bieg główny pełen wyzwań

W 2024 r. 11. Krakowski Bieg Swoszowicki miał typową trasę swoszowicką, czyli pełną mniejszych i większych pagórków. To było prawdziwe wyzwanie dla wszystkich biegaczy i doskonały test formy. Pomimo upalnej pogody uczestnikom udało się osiągnąć niesamowite wyniki!

Tego, co jednak wydarzyło się na mecie, nikt się nie spodziewał. Dwóch zawodników wbiegło dokładnie z tym samym czasem. Żaden z Panów nie zamierzał odpuścić i walczył o najwyższe podium do samego końca. Po sprawdzeniu wyników  maty pomiarowej okazało się, że różnica pomiędzy dwoma pierwszymi zawodnikami wynosiła jedną setną część sekundy… Oto wyniki:

 • 1 msc. Piwowarczyk Dominik 00:35:15.12
 • 2 msc. Kawalerski Kamil: 00:35:15.12
 • 2 msc. Pęczek Mateusz: 00:35:30.65

Wśród Pań najszybsza okazała się Surowka Paulina, która wbiegła na metę z czasem 00:39:37.78! Tak przedstawiało się podium wśród Pań:

 • 1 msc. Surowka Paulina: 00:39:37.78
 • 2 msc. Wojnarowicz Iza: 00:39:48.69
 • 3 msc. Suder Izabela: 00:41:03.43

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Rodzinne konkurencje na 11. Krakowskim Biegu Swoszowickim

Jak co roku uczestnicy naszego festiwalu biegowego mogli liczyć na rodzinne konkurencje. Wśród nich najwięcej emocji przyniosła rodzinna sztafeta. To jedyna konkurencja, w której członkowie jednej rodziny wspólnie walczą o podium. W tej kategorii nagradzaliśmy aż 5 drużyn! Najszybsze okazały się:

 • 1 msc. rodzina Kociołków
 • 2 msc. rodzina Kowalskich
 • 3 msc. rodzina Sułowiczów
 • 4 msc. rodzina Katorskich
 • 5 msc. rodzina Frańczaków

Na tej samej trasie o nagrody walczyły również drużyny niespokrewnionych osób. W tej kategorii najszybsza okazała się drużyna prowadzona przez Przemysława Chajduka.

Na sam koniec rozegrały się biegi dla dzieci. Na te konkurencje czekają z niecierpliwością nie tylko najmłodsi biegacze, ale też ich przejęci rodzice. Wśród 220 zgłoszonych uczestników mogliśmy obserwować prawdziwe nadzieje polskiej lekkoatletyki czy biegów górskich. W końcu u nas w Parku jest taki mały trail dla dzieciaków! 😄

Najliczniejsza drużyna, najszybsza Mama, najszybsi mieszkańcy Swoszowic!

11. Krakowski Bieg Swoszowicki nie mógł obejść się bez licznych nagród w wyjątkowych kategoriach. W tym roku mieliśmy dwie nowości. W związku z Dniem Matki, w którym odbył się nasz bieg, postanowiliśmy nagrodzić najszybsze mamy. Jak co roku nagrodziliśmy także najszybszych mieszkańców dzielnicy X.

Najszybsi mieszkańcy Swoszowic:

 • 1 msc. Głąbiński Piotr
 • 2 msc. Sułowicz Paweł
 • 3 msc. Bartyzel Paweł

Najszybsze mieszkanki Swoszowic:

 • 1 msc. Gaberle Katarzyna
 • 2 msc. Czeremuga Hanna
 • 3 msc. Potaczek Simona

A kto zwyciężył w kategorii najliczniejszej drużyny? Puchar zgarnęła drużyna Skawina biega, która przeprowadziła na prawdę skuteczną rekrutację i wystawiła do biegu głównego aż 17 osób! Wręczyliśmy także ogromną liczbę nagród w kategoriach wiekowych! Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Już teraz szykujcie się na kolejną edycję biegu za rok. Znamy już datę – 25 maja 2025 r. Zapisujcie w kalendarzach i dbajcie o formę. W tym drugim możemy Wam pomóc 😁

Przyjdzcie pod Uzdrowisko na wspólne treningi biegowe 🏃‍♂️🏃‍♂️ w każdą środę o godzinie 19.00. Wydarzenie na FB

Zawody biegowe i piknik rodzinny w obiektywie naszych fotografów!

Zapraszamy do oglądania zdjęć z naszego biegu! A jest ich niemało! Czterech wspaniałych fotografów stało w różnych miejscach na trasie. Z pewnością się na nich znajdziecie!

F. Radwański cz. 1F. Radwański cz. 2F. Radwański cz. 3Karol Olszański cz. 1Karol Olszański cz. 2Karol Olszański cz. 3Mateusz GałązkaWiktoria Kamińska

11. Krakowski Bieg Swoszowicki – Podziękowania

To wszystko nie udałoby się bez wsparcia wielu podmiotów, instytucji firm, na które zawsze możemy liczyć. Dziękujemy goszczącym nas Uzdrowisko Kraków Swoszowice, które było Partnerem Głównym naszego wydarzenia 👏👏

Dziękujemy naszemu Sponsorowi głównemu firmie Instal Kraków S.A.👏👏

 

Dziękujemy za wsparcie finansowe biegu otrzymane ze strony Dzielnicy X Swoszowice, miasta Krakowa oraz ze strony województwa małopolskiego Małopolska👏👏

 

Dziękujemy naszym Partnerom: Zespołowi Szkolno-Przedszkolnych nr 13 w Krakowie, SP nr 43 w Krakowie, Rajskiej Szkole, Krakowów w formie, Rajskim Strzałom 👏👏

 

Dziękujemy obecnym na biegu radnym Dzielnicy X Swoszowice na czele z Panem Przewodniczącym Tadeuszem Murzynem👏👏

 

 

Dziękujmy wszystkim służbom zabezpieczającym trasę biegu: BOSS Protection Group, OSP Zbydniowice, OSP KSRG Świątniki Górne, Osp Rzeszotary, OSP Ochojno, OSP KSRG Wrząsowice, OSP Korabniki, Emergency24, Małopolska Policja👏👏

 

Podziękowania dla wszystkich 50 zaangażowanych w bieg Członków Stowarzyszenia i wszystkich wspierających nas członków rodzin i sympatyków ITMBW. DZIĘKUJEMY!👏👏

 

Dziękujemy Wam, wszystkim uczestnikom biegu!!! 👏👏 Do zobaczenia za rok. Szykujcie się na dwunastą edycję Biegu Swoszowickiego 25 maja 2025 roku! Rezerwujcie czas!

 

Do zobaczenia na biegowych ścieżkach! 🏃‍♂️

SPONSOR GŁÓWNY