4. Bieg Swoszowicki za nami!

W 4. Biegu Swoszowickim wzięło udział łącznie 520 uczestników! W tym 301 osób zmierzyło się z Biegiem Głównym i bardzo wymagającym dystansem 10 km.

Bieg Główny (10 km) pokonało 301 osób, Swoszowicką Piątkę (5 km) 70 osób, Rodzinną Milę (1,6 km) ukończyło 68 osób, a na dystansach: 50m, 100m, 200m, 300m i 400m wystartowało łącznie 81 dzieci. Trasa biegu na 10 km, od startu pod Uzdrowiskiem Swoszowice, wiodła m.in. przez malownicze zakątki Swoszowic, Wróblowic i Lusiny. Z Pań najszybciej pokonała ją z czasem 41:02 Natalia Brożek-Woźniczka. Natomiast zwycięzca 4. Biegu Swoszowickiego okazał się być Andrzej Lachowski, który z czasem 32:41 ustanowił nowy rekord trasy.

4. Bieg Swoszowicki odbył się 29 maja 2016 roku w krakowskich Swoszowicach. W ramach imprezy rozegrane zostały biegi na dystansach: 10 km (Bieg Główny), oraz biegi towarzysące: 5 km (Swoszowicka Piątka), 1,6 km (Rodzinna Mila) oraz biegi dla dzieci. Trasa Biegu Głównego od startu przy Uzdrowisku Swoszowice wiodła przez malownicze zakątki Swoszowic, Wróblowic i Lusiny, a Rodzinnej Mili (jak co roku) głównie po parkowych alejkach Uzdrowiska.