7. Krakowski Wieczorny Bieg Niepodległości

Tak jak przed rokiem, spotkaliśmy się 11 listopada 2016 roku w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 19 na Placu Matejki pod Pomnikiem Grunwaldzkim. Na biegowo, bez współzawodnictwa, ale za to z pieśnią na ustach i biało-czerwonymi akcentami. Bieg był bezpłatny, organizowany w formie zgromadzenia publicznego. Wspólnie z flagami, i z pieśnią na ustach, przebiegliśmy głównymi ulicami Krakowa zatrzymując się przy miejscach związanych z naszą historią.

Trasa biegu przebiegała m.in. przez Rynek Główny, a skończyła się na Krakowskich Błoniach. Momenty wspólnego odśpiewania patriotycznych pieśni zostały uwiecznione w krótkich filmikach Agnieszki, jednej z uczestniczek wydarzenia

Przed biegiem rozdawano bezpłatne biało-czerwone opaski, a po biegu odbył się poczęstunek dla wszystkich uczestników. W wydarzeniu wzięło udział łącznie ok. 200 osób.

7. Krakowski Wieczorny Bieg Niepodległości organizowany był przez krakowskie grupy biegowe. Do projektu dołączyli (alfabetycznie): AZS AWF Masters Kraków,Biegam Bo Lubię Kraków, Eskadra Kraków, I Ty Możesz Być Wielki Kraków – ITMBW Kraków, Krakowski Bieg Antysmogowy, Los Trepos Companieros, Nauka Biega, Night Runners Kraków, Nowa Huta Team, Nowohucki Kombinat Sportowy, Parkrun Kraków, Poranny Patrol.

kbn17d

 

Wydarzenie na Fb Strona biegu na Fb Relacja z 2015 roku