Wracamy na biegowe ścieżki

Nareszcie wracamy z treningami biegowymi. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa i związanymi z nią ograniczeniami powracamy do naszych cotygodniowych biegowych spotkań.

Zajęcia w dzielnicy VIII Dębniki

W związku z wprowadzeniem IV etapu nowej, sportowej rzeczywistości postanowiliśmy wrócić do naszych zajęć od drugiego tygodnia czerwca. Niezmiennie spotykamy się co tydzień na terenie Dzielnicy VIII Dębniki we wtorki o godz. 19:00 pod Centrum Kongresowym ICE (od strony Mostu Grunwaldzkiego).

Pierwsze zajęcia po przerwie już 9 czerwca br. Zajęcia organizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Prowadzi je trener: Radosław Kłeczek – lekkoatleta, długodystansowiec, 22-krotny medalista mistrzostw Polski. Trening trwa ok. 1,5h, udział w zajęciach jest bezpłatny. Więcej informacji w wydarzeniu na Fb dostępnym tutaj.

Zajęcia, które zostały odwołane z powodu pandemii odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 19:00 ze zbiórką pod Kauflandem przy ul. Norymberskiej. Treningi trwać będą od 22 czerwca do 7 września.

Poniedziałkowe treningi prowadzi trener: Jakub Piech – trener i biegacz, jest absolwentem AWF, instruktorem lekkiej atletyki PZLA oraz sędzią LA. Często startuje w Krakowie i okolicach w biegach ulicznych, jak również na stadionie, w górach, a nawet w hali. Rekordy życiowe na stadionie i ulicy: 1000m 2:39, 5km 16:06, półmaraton 1:15:42.

Zajęcia w dzielnicy X Swoszowice

Od lipca rozpoczynamy treningi w dzielnicy X Swoszowice, które realizowane są dzięki środkom Rady Dzielnicy X Swoszowice.

Zajęcia odbywają się:

  • w środy o godz. 19:00, ze zbiórką przy placu zabaw w Parku Maćka i Doroty (skrzyżowanie ul. Zawiszy i ul. Wichrowej)
  • w czwartki o godz. 19:00, ze zbiórką pod Uzdrowiskiem Swoszowice

Trener: Krzysztof Bodurka – reprezentant Polski, Mistrz oraz wielokrotny Wicemistrz Polski w biegach górskich. Zwycięzca Mistrzostw Polski Skyrunning Vertical KM, zwycięzca każdej z czterech serii Eliminator – Górska masakra w 2018 r., wielokrotny zwycięzca i rekordzista trasy na Grand Prix Krakowa w biegach górskich. Instruktor lekkiej atletyki. Ambasador marki Ale – Active Life Energy oraz zawodnik Salomon Suunto Team.

Biegajmy bezpiecznie

W trosce o komfort udziału w treningu i bezpieczeństwo wszystkich uczestników:

  • prosimy, aby mieć ze sobą maseczki lub buffa do osłonięcia twarzy – przydadzą się one np. podczas wykonania wspólnego zdjęcia, które przecież jest tradycją.
  • pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości podczas treningu, zarówno w stosunku do innych uczestników, jak i osób postronnych.
  • w razie złego samopoczucia, pozostańmy w domu.

Mamy nadzieję, iż niedługo bez obaw i wszelkich ograniczeń będzie można wspólnie trenować i startować w zawodach. Jeśli obawiacie się, że Wasza forma ucierpiała podczas tej przerwy, nie martwcie się. Wspólnie wrócimy na dobre tory, o co zadbają nasi trenerzy 🙂

Co z innymi treningami ITMBW?

Od 10 czerwca br. (środa) ruszamy także z naszymi wewnętrznymi treningami dla klubowiczów ITMBW z trenerem Tomaszem Kawikiem. Wracamy także do tematu naszego klubowego obozu biegowego – więcej informacji na wewnętrznej grupie.

Co z ITMBWieczorem?

Natomiast od 18 czerwca wznowiliśmy cykl biegów „I Ty Możesz Biegać Wieczorem” czyli nasze cotygodniowe biegi na 5km i 10 km z pomiarem czasu na Bulwarach Wiślanych. Biegamy na trasie nr 2 – czyli spotykamy się na Bulwarze Poleskim, na wysokości Mostu Dębnickiego i biegniemy w stronę Tyńca i z powrotem.