Informator Biegiem na Zakrzówek 3

Biuro zawodów i odbiór pakietów

Biuro Zawodów będzie zlokalizowane przy ul. prof. Łojasiewicza 11 w Krakowie w budynku Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Biuro zawodów będzie działać w:

 • Sobotę – 22 września w godz. 16:00- 20:00
 • Niedzielę – 23 września w godz. 9:00- 12:30

W Biurze zawodów będzie można odebrać pakiet startowy po okazaniu dowodu osobistego. W pakiecie będzie znajdować się numer startowy wraz z chipem, który należy umieścić z przodu koszulki tak, by był widoczne przez cały czas trwania biegu. Jest to niezbędne do prawidłowego sklasyfikowania uczestnika. Ponadto w pakietach znajdziecie wielofunkcyjną opaskę.


Ramowy harmonogram

 • 11:00 – start biegów dla dzieci;
 • 11:40 – zakończenie przyjmowania zgłoszeń na bieg 3 km;
 • 12:00 – start biegu na dystansie 3 km;
 • 12:10 – dekoracja zwycięzców biegów dla dzieci;
 • 12:30 – zakończenie przyjmowania zapisów na bieg na 10 km;
 • 13:00 – start biegu na dystansie 10 km;
 • 14:30 – dekoracja zwycięzców biegów na 3 km i 10 km, konkurs z nagrodami dla uczestników;
 • 15:30 – oficjalne zakończenie zawodów.

Trasy biegów

Start i meta biegów na 10 km i 3 km zlokalizowane obok Biura zawodów. Trasa biegu na 10 km – kolor niebieski.  Trasa biegu na 3km – kolor żółty. Trasy biegów zostaną na na całej długości oznakowane.

Biegi dla dzieci wyznaczone zostaną na polanie przy siłowni na świeżym powietrzu mieszczącej się ok. 1 km od biura zawodów – zaznaczone na mapie poniżej znakiem zielonego ludzika.

 


Nowe zapisy

W dalszym ciągu istnieje możliwość zapisania się na Biegiem na Zakrzówek 3!. Zapisu można dokonać w Biurze Zawodów przy stanowisku Nowe Zapisy. Opłaty obecnie wynoszą 80 zł na Bieg Główny- 10 km, 60 zł na 3 km oraz 15 zł na Bieg dla Dzieci. Ze względu na ograniczoną liczbę pakietów startowych polecamy przyjść już w sobotę w celu zapisania się.

Opłaty przyjmowane są jedynie w gotówce przy odliczonej kwocie. 


Limit uczestników

Zgodnie z Regulaminem biegu opłaty są przyjmowane do momentu wyczerpania limitu zawodników. Limit uczestników biegu głównego (10 km) oraz biegu na 3km wynosi 850 osób. Natomiast limit w biegach dla dzieci wynosi 150 osób. Przy tym przypominamy, że zapisy na bieg trwały od grudnia 2017 roku i nie możemy dopuścić do sytuacji, że dla któregoś o wiele wcześniej zapisanego i opłaconego uczestnika zabraknie opaski czy medalu. Wolnych miejsc zostało niewiele. Wraz z wyczerpaniem limitu uczestników zapisy w Biurze Zawodów zostaną zakończone.


Przepisanie pakietów

Przepisanie pakietu jest możliwe do soboty do zamknięcia Biura Zawodów, po uiszczeniu opłaty cedującej w wysokości 10 zł. W dzień startu nie ma już możliwości na przepisanie pakietu startowego.  Jest możliwa zmiana dystansu uczestnika zawodów z 10 na 3 km, należy zgłosić się do Informacji w sobotę w godzinach otwarcia Biura Zawodów lub w niedzielę do godziny 11:00.


Depozyt

Istnieje możliwość zostawienia swoich rzeczy w depozycie. Depozyt odzieży będzie czynny w dniu zawodów w godzinach 10:00 – 15:30. Będzie zlokalizowany obok Biura Zawodów. Worki na odzież będzie można pobrać na miejscu. Organizator nie odpowiada za rzeczy wartościowe pozostawione w depozycie.


Posiłek

Posiłek regeneracyjny będzie wydawany w okolicy Biura Zawodów na terenie Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Punkty z wodą

Na trasie biegu głównego na 10 km znajdować się będą punkty z wodą. Na trasie biegu na 3km oraz biegów dla dzieci nie przewidziano punktów z wodą. Dodatkowo woda rozdawana będzie na mecie wszystkim uczestnikom biegów.


Biegi dla dzieci

Biegi dla dzieci wyznaczone zostaną na polanie przy siłowni na świeżym powietrzu mieszczącej się ok. 1 km od biura zawodów. Zawody będą startować w godzinach 11:00-11:30 wg. planu:

 • 50 m (godz. 11:05) – dzieci urodzone w roku 2013 bądź później;
 • 100 m (godz. 11:10) – dzieci urodzone w latach 2011-2012
 • 200 m (godz. 11:15) – dzieci urodzone w latach 2009-2010
 • 300 m (godz. 11:20) – dzieci urodzone w latach 2007-2008
 •  400 m (godz. 11:25) – dzieci urodzone w latach 2004-2006

Biuro Zawodów na biegi dla dzieci czynne będzie do godz. 10:40! Po tym czasie pakiety startowe nie będą wydawane. 


Strefa Expo

Podczas biegu zorganizowane zostanie miasteczko biegowe ze strefą Expo naszych wystawców, będzie również stanowisko masażu Dotfizjo oferującego usługi z zakresu fizjoterapii i treningu personalnego. Ponadto zachęcamy dzieci do odwiedzenia stoiska Szkoły Języków Obcych Profi – lingua.


Dojazd

Do Biura Zawodów można dojechać tramwajami: 11, 18, 52.
Przystanek końcowy: Ruczaj
Szczegółowe informacje na temat rozkładu jazdy można znaleźć na stronach: jakdojade.pl i www.mpk.krakow.pl


Parkingi

Zalecamy parkowanie samochodów na parkingach Wydziału Matematyki i Informatyki UJ, Wydziału Zarządzania UJ, Kaufland, Tesco lub też wzdłuż ul. Norymberskiej. Pozostawienie pojazdów na trasie biegu może skutkować jego odholowaniem. Zachęcamy do przyjazdu na bieg rowerem lub komunikacją miejską. 


Utrudnienia w ruchu

Przepraszamy wszystkich mieszkańców za ewentualne niedogodności i utrudnienia.


Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Bardzo prosimy o szczegółowe się z nim zapoznanie.


Partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Jagielloński,  na terenie którego odbędzie tegoroczny bieg.


O biegu

„Biegiem na Zakrzówek 3!” to kolejna impreza Stowarzyszenia I Ty Możesz Być Wielki rozgrywana nad krakowskim zalewem będącym miejscem wypoczynku wielu mieszkańców miasta. Podczas trzeciej edycji wydarzenia, które odbędzie się 23 września 2018 roku, biegacze mają do wyboru biegi na dystansach 10 km i 3 km.

Nowe zapisy   Regulamin   Lista startowa   Wydarzenie na Fb


 


 

Strona na Fb


Patronat honorowy

Sponsor główny


 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego