Czwarty sezon I Ty Możesz Biegać Wieczorem rozpoczęty!

W ostatni dzień lutego zainaugurowaliśmy kolejny, czwarty już sezon biegów z cyklu I Ty Możesz Biegać Wieczorem. Na starcie przy Moście Dębnickim stawiła się rekordowa liczba zawodników – łącznie pobiegło 70 osób, z czego 51 wybrało krótszy dystans 5km, a 19 pobiegło dwie pętle zaliczając 10 km.

itmbwieczoremlayer

Przerwa zimowa

Cieszy nas bardzo fakt, że z niecierpliwością czekaliście na rozpoczęcie kolejnego sezonu  naszych wieczornych biegów. Już w styczniu bowiem pojawiały się pytania, kiedy zaczynamy. Tegoroczna przerwa była rzeczywiście znacznie dłuższa, niż w latach ubiegłych. Z jednej strony wynikała ona z przygotowywanych zmian organizacyjnych, które mają na celu usprawnienie obsługi. Z drugiej doświadczeniami z lat ubiegłych, kiedy wolontariusze musieli stać około godziny w mroźne wieczory, a w biegu brało udział zaledwie kilkanaście osób.

Pogoda zachęciła

Start #269 & #270 ITMBWieczorem

Nowe zasady

Sam bieg zaczął się z niewielkim opóźnieniem, ze względu na konieczność przedstawienia nowych zasad obowiązujących na mecie – dla tych, których nie było w skrócie: korzystając z pomysłów parkrun wprowadziliśmy tokeny z pozycją oraz skanowanie tokenów wraz z numerami startowymi. Powinno to wpłynąć na zmniejszenie ilości pomyłek, a zarazem przyspieszyć umieszczanie wyników na stronie.  W związku z tym prosimy również, aby korzystając z przygotowanego generatora https://itmbw.pl/itmbwieczorem-generuj/ wydrukować sobie indywidualny numer startowy oraz/lub barcode. Numery startowe są o tyle istotne, że bieg nie odbywa się na zamkniętej trasie, co za tym idzie przez metę przebiegają również osoby nie uczestniczące w ITMBWieczorem. Dzięki numerom łatwiej jest nam zidentyfikować uczestników.

Tłusty czwartek

Z racji tej, iż bieg odbywał się w tłusty czwartek Roman Mleko (jeden z członków naszego stowarzyszenia) zadbał o to, by przywrócić organizmom biegaczy choć część spalonych kalorii – na kończących bieg czekały trzy rodzaje pączków.

Wyniki

Pierwszymi zwycięzcami tegorocznej edycji zostali:

Na 5 kilometrów – Maciej Lubieniecki z czasem 18:12 oraz Magdalena Nabielec z wynikiem 19:33;

Na 10 kilometrów – Kamil Picur (39:33) oraz Bernadette Maher (46:26).

Wszystkie wyniki dostępne są jak zawsze na stronie: https://itmbw.pl/itmbwieczorem-wyniki/

wyjątkowo biegi marcowe odbywać się będą od strony Wawelu – czyli tak, jak bieg inauguracyjny: